Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi prozradilo, proč nevyrábí voděodolné smartphony

21.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi v současné době nemá v nabídce jediný voděodolný telefon a v blízké budoucnosti na tom nejspíš neplánuje nic měnit. Uvedl to šéf společnosti Lei Jun a nezapomněl uvést důvody, proč se Xiaomi vyhýbá smartphonům odolným proti vodě.
Sehnat v dnešní době voděodolný telefon nic zase tak složitého. Tato vlastnost není vyhrazena jen pogumovaným smartphonům připomínajícím tanky, často jí totiž disponují i elegantní modely, do kterých byste to na první pohled neřekli. Smartphony se zvýšenou odolností proti vodě tak má v nabídce mimo jiné Sony, Samsung, Motorola a nově také HTC. Na druhé straně jsou výrobci, u kterých byste alespoň jeden voděodolný model hledali marně - zářným příkladem toho je i čínské Xiaomi.

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Lei Jun se nechal slyšet, že Xiaomi nenabízí voděodolné telefony ze dvou hlavních důvodů. Prvním je skutečnost, že i sebemenší poškození přístroje může narušit odolnost proti vodě. Tím se nejspíš společnost snaží vyhnout problémům s reklamacemi, kterým v minulosti čelilo třeba Sony s modely z řady Xperia Z. Druhým důvodem je pak zvýšení ceny z důvodu voděodolné konstrukce, které údajně činí 20 až 30 %
Voděodolný není ani vlajkový model Xiaomi Mi5


Lei Jun prohlásil, že jeho společnost nabídne smartphony odolné proti vodě až ve chvíli, kdy budou zákazníci ochotni zaplatit za zařízení kvůli této vlastnosti znatelně vyšší částku. Celé prohlášení tedy vyznělo tak, že v nejbližší době bychom voděodolný telefon Xiaomi neměli čekat, ale třeba za pár let se na tomto rozhodnutí může klidně něco změnit.

Zdroj: Playfuldroid.com
reklama