Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Xiaomi připravuje obří phablet s 6,4“ displejem

, , aktualita
Xiaomi připravuje obří phablet s 6,4“ displejem
Čínský výrobce Xiaomi podle všeho pracuje na opravdu velkém smartphonu, který ponese název Max vybraný samotnými fanoušky. Ve výbavě bychom měli najít 6,4“ displej a nejspíš také špičkový hardware.
Xiaomi připravuje obří phablet s 6,4“ displejem
Před nedávnem uspořádalo Xiaomi na čínské sociální síti Weibo anketu, ve které nechalo uživatele vybrat název připravovaného produktu. Podrobnosti sice výrobce nezveřejnil, s největší pravděpodobností se ovšem bude jednat o phablet s dosud největším displejem, který tento výrobce kdy použil u svých telefonů. Z nabízených variant Xiaomi Pro, Xiaomi Plus, Xiaomi Big a Xiaomi Max nakonec nejvíce hlasů získala poslední možnost, pro kterou se rozhodla více než polovina fanoušků.

Vybraný název Xiaomi Max tedy nejspíš ponese nový phablet, který by měl být vybaven 6,4“ displejem. Už teď má společnost v nabídce několik modelů s většími úhlopříčkami, ale 5,7“ Mi Note nebo 5,5“ Redmi Note 3 jsou ve srovnání s připravovanou novinkou ještě docela kompaktní smartphony. Dalším důkazem o existenci obřího phabletu je uniklá fotografie pocházející z výrobní linky, na které můžeme vidět přední panel údajného Xiaomi Max.

Spekuluje se také o výbavě, která by měla být srovnatelná s jinými špičkově vybavenými telefony. Už zmíněný 6,4“ displej snad ponese Quad HD rozlišení (2560 x 1440 pixelů) a uvnitř bychom měli najít velmi výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 820. Zatím se ovšem jedná o nepotvrzené informace, takže bychom neměli být překvapeni ani v případě, že Xiaomi Max bude nakonec model střední třídy.

Z fotografie jsou rovněž patrné velmi tenké rámečky okolo displeje, celkově se očekává nízká tloušťka zařízení a celokovové zpracování. Na přední straně nalezneme jen kapacitní tlačítka, čtečka otisků prstů bude tedy nejspíš umístěna na zadní straně. Telefon bude jistě využívat operační systém MIUI 7 založený na Androidu. Představení novinky je očekáváno v květnu, výrobce s největší pravděpodobností nasadí tradičně velmi zajímavou cenu.

Zdroj: Fonearena.com
reklama