Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem

17.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Redmi S2 má být chystaný model s ještě atraktivnějším poměrem cena/výbava než řada Redmi 5. K dispozici by měl mít displej 18:9, duální fotoaparát a nejnovější Android. Objevilo se také datum představení Xiaomi Mi 6X.
Cena je pro řadu uživatelů velmi důležitým faktorem při výběru nového smartphonu a v Indii nebo Číně to platí snad dvojnásob. Právě pro tyto trhy je určeno připravované Xiaomi Redmi S2, o kterém informoval web XDA Developers. Půjde o model nižší třídy, který by ovšem nemusel zaostávat svou výbavou.
 
 
Prozatím neznáme úhlopříčku displeje, ale známe jeho rozlišení 1440 x 720 pixelů (HD) a poměr stran 18:9, který je jedním z letošních trendů napříč všemi cenovými kategoriemi smartphonů. Uvnitř zařízení bude údajně tepat dostatečně známý osmijádrový procesor QUalcomm Snapdragon 625. Dále víme také o 16GB interním úložišti s možností rozšíření prostřednictvím microSD karty. Velikost operační paměti nebyla upřesněna, ale odhadujeme ji na 2 GB či 3 GB.
 
Hlavním lákadlem, které by výrobce mohl prezentovat ve všech reklamních materiálech, nejspíš bude duální zadní fotoaparát složený z 12MPx a 5MPx snímače. Na přední straně údajně nalezneme 5MPx fotoaparát s funkcí odemykání rozpoznáním obličeje. O čtečce otisků prstů se zdroj nezmiňuje. K očekávaným parametrům patří také 3080mAh baterie a nejnovější operační systém Android 8.1 Oreo s rozhraním MIUI 9. V tuto chvíli nevíme, kdy by mělo být Redmi S2 oficiálně představeno.

 

Xiaomi Mi 6X bude nejbarevnější telefon této značky


 
O připravovaném Xiaomi Mi 6X, které by mělo navázat na úspěšný loňský model Mi 5X, jsme v minulosti psali. Nedávno výrobce potvrdil, že telefon bude oficiálně představen ve středu 25: dubna 2018. Jako místo bylo symbolicky vybráno čínské město Wuhan, kde šéf Xiaomi Lei Jun získal v roce 1991 vysokoškolský titul v oboru počítačové vědy. Podle uniklých renderů bude smartphone dostupný hned v pěti barevných variantách – růžové, červené, modré, zlaté a černé. 
 
Připomeňme si, že Xiaomi MI 6x by mělo být vybaveno 5,99" displejem s rozlišením 2160 x 1080 pixelů (Full HD) a poměrem stran 18:9, procesorem Snapdragon 626, 4GB RAM, 64GB vnitřním úložištěm a 2910mAh baterií. Hlavním trumfem se patrně stane duální zadní fotoaparát s 20MPx snímači. Později by mohla být představena také varianta Xiaomi MI A2, která by místo rozhraní MIUI měla čistý Android.
 


reklama