www.svetmobilne.cz
>
>
>

Xiaomi přináší svůj nejlevnější chytrý reproduktor

Xiaomi přináší svůj nejlevnější chytrý reproduktor
, , aktualita
Mi AI Speaker Mini je zmenšenou verzí chytrého reproduktoru od Xiaomi. Novinka se vyznačuje extrémně nízkou cenou, která činí v přepočtu 550 Kč. Přesto tento drobek umí přehrávat hudbu nebo ovládat jiné spotřebiče.
K oblíbeným
reklama
Chytré reproduktory si postupně hledají cestu do našich domácností a jedním z důvodů je postupně se snižující cena. Xiaomi během loňského léta představilo svůj Mi AI Speaker, který se prodává za 299 juanů, v přepočtu asi 970 Kč bez DPH. A nyní přichází ještě levnější model, který nese název Xiaomi Mi AI Speaker Mini. Vyznačuje se znatelně menšími rozměry 90 x 90 x 50 mm a hmotností 210 g, takže doma zabere méně místa a problém nepředstavuje ani jeho přenášení. Navíc se reproduktor chlubí nenápadným designem v bílé barvě (více variant prozatím nebylo oznámeno) a decentně ukrytou světelnou diodou. Na horní straně si můžeme všimnout čtveřice tlačítek, která slouží k deaktivaci mikrofonu, změně hlasitosti nebo spuštění/pozastavení přehrávání.
 
 
Tlačítka však nejsou zase tolik důležitá, neboť ovládání probíhá hlavně pomocí hlasu. Prostřednictvím povelů si lze nechat přehrávat hudbu, rádia či knihy z katalogu obsahujícího přes 35 milionů položek, ale také získat dopravní informace, nastavit si upomínku nebo si nechat připomenout události z kalendáře. K dispozici je také tréninkový program založený na umělé inteligenci a vzhledem k otevřenosti platformy bude záležet jen na pilnosti a zájmu vývojářů, o jaké funkce se reproduktor v budoucnu rozšíří. Samozřejmostí je možnost propojení s jinými prvky chytré domácnosti, takže prostřednictvím reproduktoru například zhasnete světla nebo nastavíte termostat klimatizace.
 
 
Funkce jsou tedy podobné jako u jiných chytrých reproduktorů, ale Xiaomi Mi AI Speaker Mini bohužel cílí pouze na čínský trh, čemuž odpovídá výběr podporovaných služeb i jazyků. Srdcem je blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor a o napájení se stará port micro USB. Připojení k internetu zajišťuje Wi-Fi, prostřednictvím Bluetooth zase můžete do 2W reproduktoru přenášet zvuk například ze smartphonu. Nezbývá než doufat, že se v budoucnu objeví i mezinárodní varianta zařízení, neboť cena 169 juanů, v přepočtu 550 Kč bez DPH, je více než lákavá. Prodej na domácím trhu odstartuje 4. dubna. Připomeňme, že na konci loňského roku byl představen podobně Xiaomi Yeelight Smart Speaker, který byl jen o něco dražší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala