Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi přináší svůj nejlevnější chytrý reproduktor

30.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Mi AI Speaker Mini je zmenšenou verzí chytrého reproduktoru od Xiaomi. Novinka se vyznačuje extrémně nízkou cenou, která činí v přepočtu 550 Kč. Přesto tento drobek umí přehrávat hudbu nebo ovládat jiné spotřebiče.
Chytré reproduktory si postupně hledají cestu do našich domácností a jedním z důvodů je postupně se snižující cena. Xiaomi během loňského léta představilo svůj Mi AI Speaker, který se prodává za 299 juanů, v přepočtu asi 970 Kč bez DPH. A nyní přichází ještě levnější model, který nese název Xiaomi Mi AI Speaker Mini. Vyznačuje se znatelně menšími rozměry 90 x 90 x 50 mm a hmotností 210 g, takže doma zabere méně místa a problém nepředstavuje ani jeho přenášení. Navíc se reproduktor chlubí nenápadným designem v bílé barvě (více variant prozatím nebylo oznámeno) a decentně ukrytou světelnou diodou. Na horní straně si můžeme všimnout čtveřice tlačítek, která slouží k deaktivaci mikrofonu, změně hlasitosti nebo spuštění/pozastavení přehrávání.
 
 
Tlačítka však nejsou zase tolik důležitá, neboť ovládání probíhá hlavně pomocí hlasu. Prostřednictvím povelů si lze nechat přehrávat hudbu, rádia či knihy z katalogu obsahujícího přes 35 milionů položek, ale také získat dopravní informace, nastavit si upomínku nebo si nechat připomenout události z kalendáře. K dispozici je také tréninkový program založený na umělé inteligenci a vzhledem k otevřenosti platformy bude záležet jen na pilnosti a zájmu vývojářů, o jaké funkce se reproduktor v budoucnu rozšíří. Samozřejmostí je možnost propojení s jinými prvky chytré domácnosti, takže prostřednictvím reproduktoru například zhasnete světla nebo nastavíte termostat klimatizace.
 
 
Funkce jsou tedy podobné jako u jiných chytrých reproduktorů, ale Xiaomi Mi AI Speaker Mini bohužel cílí pouze na čínský trh, čemuž odpovídá výběr podporovaných služeb i jazyků. Srdcem je blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor a o napájení se stará port micro USB. Připojení k internetu zajišťuje Wi-Fi, prostřednictvím Bluetooth zase můžete do 2W reproduktoru přenášet zvuk například ze smartphonu. Nezbývá než doufat, že se v budoucnu objeví i mezinárodní varianta zařízení, neboť cena 169 juanů, v přepočtu 550 Kč bez DPH, je více než lákavá. Prodej na domácím trhu odstartuje 4. dubna. Připomeňme, že na konci loňského roku byl představen podobně Xiaomi Yeelight Smart Speaker, který byl jen o něco dražší.
 


reklama