Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi předvedlo chytré boty s technologií od Intelu

10.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Široká nabídka chytrých produktů od Xiaomi se rozrostla o běžecké boty, které mají integrovaný modul pro měření pohybu, nahradí tedy například chytrý náramek. O technologii se postaral Intel.
Xiaomi nabízí kromě smartphonů také stovky dalších produktů, přičemž k těm nejneobvyklejším patří chytré rýžovary, robotické vysavače nebo čističe vzduchu. Některé produkty, jako chytrý náramek či váha, umožňují udržovat zdravý životní styl. Právě do této kategorie zamířily chytré běžecké boty, které nesou komplikovanější název „90 Minutes Ultra Smart Sportswear“. Není to poprvé, co Xiaomi působí v tomto odvětví, už před dvěma lety spolupracovalo na chytrých botách značky Li-Ning.

Tentokrát Xiaomi využilo technologie od Intelu, který dodal modul Curie o velikosti knoflíku, který obsahuje procesor, Bluetooth Low Energy, nabíjecí obvod baterie, senzory zaznamenávající pohyb i technologii strojového učení, která umožňuje naměřená data efektivně zpracovávat. Nová obuv se tedy může pochlubit označením „Intel Inside“, které opravdu nalezneme na některých reklamních materiálech. Díky miniaturním rozměrům i hmotnosti čipu by uživatel vůbec neměl poznat jeho přítomnost.

Boty zaznamenávají ušlé kroky, ze kterých potom vypočítávají vzdálenost, rychlost i spálené kalorie. Na konci dne má tedy uživatel k dispozici kompletní statistiky, které si zobrazí v aplikaci na svém smartphonu. Obě zařízení spolu komunikují bezdrátově přes již zmiňovanou technologii Bluetooth. Nabídka funkcí je tedy podobná jako u chytrých náramků, ale přece jen chybí upozornění na příchozí hovory a zprávy či sledování spánku. Náramek také může sledovat pohybové aktivity po celý den bez ohledu na nošenou obuv. Na druhou stranu chytré boty uživatele nijak neomezují na zápěstí, kde se navíc při sportovních aktivitách může vytvářet nepříjemný pot.

Podstatné je zmínit také výdrž baterie, která by měla dosahovat až 60 dnů. Chytrá obuv od Xiaomi má design podobný jiným běžeckým botám a k dostání bude hned v několika barevných variantách pro muže i ženy. Speciální edice se potom pochlubí také modrým podsvícením, které zvyšuje bezpečnost při nočním běhání. Za pár bot si Xiaomi na domácím trhu účtuje 300 juanů, v přepočtu asi 1 100 Kč bez DPH.

Zdroj: Gizchina.com
reklama