www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony

Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony
, , aktualita
Společnosti Xiaomi se podle posledního průzkumu velmi daří. Na místě dvojky totiž překonala Apple, který byl odsunut na 3. místo. Čínští výrobci obecně zaznamenali znatelné nárůsty s výjimkou Huawei.
K oblíbeným
reklama
Společnost Xiaomi a Apple se pořád přetahují o tom, kdo bude v žebříčku prodejnosti výše. V různých čtvrtletích se to Xiaomi už povedlo (např. v Q3/20 Xiaomi dosáhlo na 3. místo a posunulo Apple na 4.). Situace se od té doby změnila a měli jsme tu především obrovský propad Huawei kvůli americkým sankcím. Tato dvojka se nám tak posunula o pozici výše. Podle společnosti Canalys se nám situace na předních místech za poslední čtvrtletí (Q2/21) trochu vyrovnala a nemáme tu žádného jasného vítěze s drtivým náskokem.
 
Xiaomi Redmi Note 10
 
Vede Samsung s 19% podílem a 15% nárůstem proti minulému roku. Na druhé místo se dostalo Xiaomi, které překonalo Apple. V případě Xiaomi tu má 17% podíl a obrovský 83% meziroční nárůst (což je trochu s podivem, když tato dvojice spolu často soupeří, při takovém nárůstu by rozdíl od Applu měl být výrazně větší). Apple je totiž třetí se 14 % a pouze 1% nárůstem. Čtvrtá pozice jde na adresu firmy Oppo, která dosáhla na 10% podíl (28% meziroční nárůst) a Vivo taktéž s 10 % (27% nárůst). Podle firmy dodávky smartphonů vzrostly o 12 % a je třeba brát do úvahy, že jde stále o předběžná čísla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru
Automobilka Hyundai spouští další svolávací akci. Tentokrát je to v USA i Kanadě, kde má problém s vozy Sonata Hybrid a Tucson. Jejich dvoulitrové GDI může vykazovat předčasné opotřebení ložisek ojnice a zanedbání může vést až k požáru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů