www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony

Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony
, , aktualita
Společnosti Xiaomi se podle posledního průzkumu velmi daří. Na místě dvojky totiž překonala Apple, který byl odsunut na 3. místo. Čínští výrobci obecně zaznamenali znatelné nárůsty s výjimkou Huawei.
K oblíbeným
reklama
Společnost Xiaomi a Apple se pořád přetahují o tom, kdo bude v žebříčku prodejnosti výše. V různých čtvrtletích se to Xiaomi už povedlo (např. v Q3/20 Xiaomi dosáhlo na 3. místo a posunulo Apple na 4.). Situace se od té doby změnila a měli jsme tu především obrovský propad Huawei kvůli americkým sankcím. Tato dvojka se nám tak posunula o pozici výše. Podle společnosti Canalys se nám situace na předních místech za poslední čtvrtletí (Q2/21) trochu vyrovnala a nemáme tu žádného jasného vítěze s drtivým náskokem.
 
Xiaomi Redmi Note 10
 
Vede Samsung s 19% podílem a 15% nárůstem proti minulému roku. Na druhé místo se dostalo Xiaomi, které překonalo Apple. V případě Xiaomi tu má 17% podíl a obrovský 83% meziroční nárůst (což je trochu s podivem, když tato dvojice spolu často soupeří, při takovém nárůstu by rozdíl od Applu měl být výrazně větší). Apple je totiž třetí se 14 % a pouze 1% nárůstem. Čtvrtá pozice jde na adresu firmy Oppo, která dosáhla na 10% podíl (28% meziroční nárůst) a Vivo taktéž s 10 % (27% nárůst). Podle firmy dodávky smartphonů vzrostly o 12 % a je třeba brát do úvahy, že jde stále o předběžná čísla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář