Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony

19.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Xiaomi se podle posledního průzkumu velmi daří. Na místě dvojky totiž překonala Apple, který byl odsunut na 3. místo. Čínští výrobci obecně zaznamenali znatelné nárůsty s výjimkou Huawei.
Společnost Xiaomi a Apple se pořád přetahují o tom, kdo bude v žebříčku prodejnosti výše. V různých čtvrtletích se to Xiaomi už povedlo (např. v Q3/20 Xiaomi dosáhlo na 3. místo a posunulo Apple na 4.). Situace se od té doby změnila a měli jsme tu především obrovský propad Huawei kvůli americkým sankcím. Tato dvojka se nám tak posunula o pozici výše. Podle společnosti Canalys se nám situace na předních místech za poslední čtvrtletí (Q2/21) trochu vyrovnala a nemáme tu žádného jasného vítěze s drtivým náskokem.
 
Xiaomi Redmi Note 10
 
Vede Samsung s 19% podílem a 15% nárůstem proti minulému roku. Na druhé místo se dostalo Xiaomi, které překonalo Apple. V případě Xiaomi tu má 17% podíl a obrovský 83% meziroční nárůst (což je trochu s podivem, když tato dvojice spolu často soupeří, při takovém nárůstu by rozdíl od Applu měl být výrazně větší). Apple je totiž třetí se 14 % a pouze 1% nárůstem. Čtvrtá pozice jde na adresu firmy Oppo, která dosáhla na 10% podíl (28% meziroční nárůst) a Vivo taktéž s 10 % (27% nárůst). Podle firmy dodávky smartphonů vzrostly o 12 % a je třeba brát do úvahy, že jde stále o předběžná čísla.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama