Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi VR Play 2: jednoduchý, ale funkční headset za pár stovek

12.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi odhalilo druhou generaci svého levného headsetu Mi VR Play, který funguje v kombinaci s většinou smartphonů. Oproti předchůdci mělo dojít hlavně ke zlepšení komfortu, kterého bylo dosaženo nižší hmotností a použitím textilií.
Tento týden měla být podle některých spekulací představena nová vlajková loď Xiaomi Mi 6, ale k jejímu představení nakonec dojde až příští týden. Alespoň drobnou náhradou se stal jiný produkt od této čínské značky – Xiaomi Mi VR Play 2. Z názvu není složité rozluštit, že se jedná o druhou generaci velmi jednoduchého a zároveň levného headsetu pro virtuální realitu. Jedná se o nástupce loňského headsetu Mi VR Play, nikoliv pokročilejšího Mi VR představeného později. Novinka se bude prodávat od 14. dubna za 99 čínských juanů, v přepočtu přibližně 360 Kč bez DPH. Produkt nejspíš později seženeme i na českém trhu, ale za znatelně vyšší cenu.

Design byl ve srovnání s minulou generací zcela přepracován. Místo hranatých tvarů a výrazného zipu bylo použito elegantnější zaoblení. Tělo je navíc potaženo měkkou textilií, která má spolu se znatelně sníženou hmotností přispět k vyššímu komfortu při nošení. Skryté otvory přispívají k lepší cirkulaci vzduchu, slibováno je také snazší vkládání a vyjímání smartphonu. Headset by měl být kompatibilní s telefony různých značek, důležitá je jen úhlopříčka v rozmezí od 4,7“ do 5,7“ a operační systém Android. Potom si uživatel vychutnat panoramatická videa, hry a další obsah ve virtuální realitě.

Headset se vyznačuje zorným úhlem 93 stupňů a rozměry 129 × 191 × 120 mm, již zmiňovaná hmotnost klesla konkrétně na 183 g.

Zdroj: Gizmochina.com
reklama