Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi S: malé vlajkové lodi se nejspíš zase nedočkáme

26.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
O smartphonu s méně než pětipalcovou úhlopříčkou a nejnovějším hardwarem sní mnozí již několik let. Nedávno svitla naděje v podobě novinky od Xiaomi, která se měla jmenovat Mi S, ale podle našeho názoru se pravděpodobně jedná o podvod.
Na čínské sociální síti Weibo se objevilo několik obrázků údajného smartphonu Xiaomi Mi S, které následně převzalo mnoho světových technologických webů. Stačí ovšem trochu důkladnější pohled a možná začnete pochybovat o autenticitě údajně uniklých informací. Počítačové rendery telefonu vypadají spíše amatérsky, příslušný autor si s jejich tvorbou pravděpodobně nedal příliš práce. Je patrné, že přitom využil obrázky již stávajících smartphonů od Xiaomi. Na displeji je navíc zobrazena domovská obrazovka několik let staré verze uživatelské nadstavby MIUI. Důvěru nepřidává ani zvolená kombinace rozměrů a kapacity baterie.

Xiaomi Mi S tedy z výše uvedených důvodů považujeme spíše za podvrh než skutečný smartphone, na jehož oficiální představení bychom se mohli těšit. Není ovšem hned nutné házet flintu do žita, přece jen čínský výrobce může připravovat obdobný model, ale patrně s jiným designem i parametry. Přístroj měl nabídnout kombinaci kompaktních rozměrů a špičkové výbavy, která zkrátka na trhu chybí. Za světlou výjimku můžeme považovat snad jen Sony Xperii X Compact a její předchůdce. Xiaomi Mi S se mělo podle předkládaných informací pochlubit 4,6“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a na bocích mírně zahnutým 2.5D sklíčkem.

Pohon měl zajišťovat pravděpodobně nejsilnější mobilní procesor současnosti, tedy Qualcomm Snapdragon 821, v kombinaci se 4GB RAM. Problém by jistě nebyl ani s interním úložištěm, u kterého byla uvedena kapacita 128 GB. Dále se hovořilo o 12MPx fotoaparátu se senzorem Sony IMX378, fázovým detekčním autofokusem a schopností nahrávat videa ve 4K rozlišení, 4MPx přední kamerce, 2600mAh baterii dobíjené přes port USB Type-C nebo čtečce otisků prstů, která měla být patrně integrována do domovského tlačítka pod displejem. Místo se mělo najít také pro 3,5mm audio jack na sluchátka. To vše v těle o rozměrech 128,3 x 64,2 x 8,2 mm a hmotnosti 138 g. Co se týče operačního systému, byl by jistě použit Android.

Xiaomi Mi S se tedy patrně nikdy nedočkáme, snad ovšem na trh přijde jiná novinka splňující alespoň částečně definice vlajkových lodí, ale úhlopříčkou displeje nepřekonávající hranici pěti palců.

Zdroj: Androidpure.com
reklama