Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Notebook Air (2019): elegantní design a sympatická cena

27.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi uvedlo novou verzi svého modelu Mi Notebook Air, který konkuruje Macbooku Air od Applu. Jedná se o pohledný kovový notebook s tenkými rámečky a zvukem vyladěným od Harman Kardon. To vše za velmi příjemnou cenu.
Xiaomi představilo nový Mi Notebook Air (2019), který chce navázat na relativně úspěšného předchůdce. Alespoň okrajově by se mohl dostat na český trh. A na co se mohou fanoušci čínské značky těšit? Na notebook s líbivým kovovým šasi, které váží jen něco málo přes 1 kg a v pase měří okolo 13 mm. Rámečky okolo 12,5" Full HD displeje měří jen 5,71 mm a klávesnice (v barvě základny) disponuje praktickým podsvícením. O kvalitní zvuk by se měla postarat technologie od společnosti Harman Kardon a nechybí ani podpora prostorového audia DTS.
 
 
Mi Notebook Air (2019) není stroj, který by nějak uchvátil svým výkonem, ale jako kompaktní společník pro cestování a běžné úkoly by mohl posloužit více než dobře. Ve výbavě nalezneme osmou generaci procesorů Intel, konkrétně Core m3-8100Y nebo Core i5-8250U. V obou případech doplněné pouze o 4GB RAM, v případě úložiště lze vybírat mezi 128GB a 256GB SSD. Snad se později dočkáme i varianty s dvojnásobnou operační pamětí. O kapacitě baterie se výrobce nezmiňuje, ale pochlubil se informací o rychlém nabíjení. K doplnění poloviny kapacity údajně postačí pouhých 35 minut v elektrické síti.
 
Nový Xiaomi Mi Notebook Air si zatím mohou pořídit pouze čínští zákazníci, právě na domácím trhu totiž byl zahájen předprodej. Za nejlevnější konfiguraci zaplatí zájemci 3 599 juanů (12 300 Kč bez DPH), tedy jen nepatrně více, než kolik stál původní model. Naopak nejvyšší konfigurace vyjde na 4 299 juanů (14 600 Kč).
 


reklama