reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Xiaomi Mi Notebook Air (2019): elegantní design a sympatická cena

, , aktualita
Xiaomi Mi Notebook Air (2019): elegantní design a sympatická cena
Xiaomi uvedlo novou verzi svého modelu Mi Notebook Air, který konkuruje Macbooku Air od Applu. Jedná se o pohledný kovový notebook s tenkými rámečky a zvukem vyladěným od Harman Kardon. To vše za velmi příjemnou cenu.
Xiaomi Mi Notebook Air (2019): elegantní design a sympatická cena
Xiaomi představilo nový Mi Notebook Air (2019), který chce navázat na relativně úspěšného předchůdce. Alespoň okrajově by se mohl dostat na český trh. A na co se mohou fanoušci čínské značky těšit? Na notebook s líbivým kovovým šasi, které váží jen něco málo přes 1 kg a v pase měří okolo 13 mm. Rámečky okolo 12,5" Full HD displeje měří jen 5,71 mm a klávesnice (v barvě základny) disponuje praktickým podsvícením. O kvalitní zvuk by se měla postarat technologie od společnosti Harman Kardon a nechybí ani podpora prostorového audia DTS.
 
 
Mi Notebook Air (2019) není stroj, který by nějak uchvátil svým výkonem, ale jako kompaktní společník pro cestování a běžné úkoly by mohl posloužit více než dobře. Ve výbavě nalezneme osmou generaci procesorů Intel, konkrétně Core m3-8100Y nebo Core i5-8250U. V obou případech doplněné pouze o 4GB RAM, v případě úložiště lze vybírat mezi 128GB a 256GB SSD. Snad se později dočkáme i varianty s dvojnásobnou operační pamětí. O kapacitě baterie se výrobce nezmiňuje, ale pochlubil se informací o rychlém nabíjení. K doplnění poloviny kapacity údajně postačí pouhých 35 minut v elektrické síti.
 
Nový Xiaomi Mi Notebook Air si zatím mohou pořídit pouze čínští zákazníci, právě na domácím trhu totiž byl zahájen předprodej. Za nejlevnější konfiguraci zaplatí zájemci 3 599 juanů (12 300 Kč bez DPH), tedy jen nepatrně více, než kolik stál původní model. Naopak nejvyšší konfigurace vyjde na 4 299 juanů (14 600 Kč).