Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Mix 2S dostal 8 GB RAM a 256GB úložiště

27.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Čínské Xiaomi si připravilo nový high-endový telefon Mi Mix 2S, který přináší high-endové specifikace za poměrně slušnou cenu. Najdete zde Snapdragon 845, 8 GB paměti RAM a obrovské 256GB úložiště.
Od Xiaomi jsme se dočkali nového telefonu Mi Mix 2S. Ten navazuje na předchozí Mi Mix 2, který je na trhu sotva půl roku. Novinka má 5,99" IPS displej s Full HD+ rozlišením (2160×1080 pixelů). Displej pokrývá většinu plochy a na rámečky už mnoho místa nezbylo. Kvůli tomu se také selfie 5MPx kamera ukrývá pod displejem a nikoli nad ním, jak je u telefonů běžné.
 
Xiaomi Mi Mix 2S bílý
 
Telefon přináší high-endové specifikace v podobě procesoru Qualcomm Snapdragon 845 s taktem až 2,8 GHz. Výrobce se při prezentaci pochlubil výsledkem 277178 bodů v benchmarku Antutu. Radost udělá i vysoce nadprůměrná 8GB RAM paměť a vnitřní úložiště se může rovnou pochlubit kapacitou 256 GB. V prodeji by ale měly být i verze s menší 6GB RAM a úložišti s kapacitou 64 GB nebo 128 GB. Radost udělá i podpora bezdrátového nabíjení (až 7,5 W), podložku je pak nutné dokoupit. Standardní nabíjení pak probíhá pomocí USB-C portu, baterie má kapacitu 3400 mAh.
 
Xiaomi Mi Mix 2S barvy
 
Na zádi jsou dva fotoaparáty, jeden širokoúhlý a  druhý pak s užším úhlem záběru, díky čemuž Xiaomi vytvořilo jakýsi "optický zoom". Použit byl 12MPx senzor Sony IMX363 s velkými 1,4mikrometrovými pixely. Dobrým výsledkům za špatného světla by měla pomoct i velmi dobrá světelnost F1,8 u  širokoúhlého fotoaparátu. Tele-fotoaparát má pak 12Mpx čip s menšími pixely a světelnost F2,4. V dnešní době nepřekvapí, že automatika fotoaparátů má v sobě zabudovaný systém "umělé inteligence", která rozpoznává mezi 206 různými druhy scén. Je zde i technologie superrozlišení. Obecně byl výkon v AI úlohách zvýšen na 3násobek a je možné využít i systém rozpoznávání tváří k odemčení telefonu.
 
Xiaomi Mi Mix 2S fotoaparát
 
V prodeji bude nejprve v Číně od 3299 juanů (11.000 Kč) za 6GB/64GB verzi, ta nejvyšší pak bude asi o 20 % dražší. Později se podívá i na další trhy, nicméně např. v USA se jeho prodej zatím neplánuje. Čínské telefony to v USA nemají moc snadné z obav o bezpečnost, o čemž se nedávno přesvědčil např. i Huawei (Xiaomi však v budoucnu chce proniknout na americký trh). Podporovány budou všechny důležité LTE frekvence. Telefon bohužel nenabídne zvýšenou odolnost. Využit bude operační systém Android 8.0 Oreo s nadstavbou MIUI 9.5.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama