Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Max 3 přijde jako sedmipalcový „skorotablet“

25.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi připravuje další smartphone z řady Mi Max, který by měl nabídnout zatím největší displej. 7" panel bude obklopen jen tenkými rámečky a můžeme se těšit také na obrovskou 5500mAh baterii.
Ve světě smartphonů je aktuálně patrný další trend zvětšování displejů, který jde ruku v ruce se ztenčováním rámečků. Díky tomu tolik nerostou fyzické rozměry zařízení, ale roste především samotný displej. Šestipalcová úhlopříčka, která byla donedávna vyhrazena spíše phabletům (tabletofonům), se postupně stává standardem. Otázkou však zůstává, co bude s phablety? Splynou postupně s ostatními smartphony, nebo budou nadále růst? Docela pravděpodobně vypadá druhá varianta, tedy alespoň pokud bychom soudili podle jednoho výrobce – Xiaomi. Jeho aktuální phablet Mi Max 2 se chlubí 6,4" displejem, nástupce by však podle informací z čínského zdroje měl mít ještě výrazně větší úhlopříčku.
 
 
Xiaomi Mi Max 2
 
Xiaomi Mi Max 3 bude údajně disponovat 7" displejem, tedy úhlopříčkou, kterou známe především z tabletů. Přesto by zařízení nemuselo být o tolik větší ve srovnání s aktuální generací, a to díky znatelnému ztenčení okrajů okolo displeje. Zatímco rozlišení prozatím neznáme, v případě poměru stran se hovoří o 18:9, kdy je displej o něco podlouhlejší, než jsme zvyklí. Tento „nudlovitý“ tvar by měl pomoci pohodlnějšímu držení telefonu v ruce, usnadnit využívání displeje v režimu na šířku i nabídnout nový zážitek při hraní her nebo přehrávání filmů.
 
Na zadní straně bychom měli najít duální fotoaparát a kousek pod ním čtečku otisků prstů. Kromě displeje se chloubou tohoto modelu stane také baterie, která by měla nabídnout kapacitu 5 500 mAh. To je hodnota, která by i přes vyšší spotřebu energie kvůli velikosti displeje měla stačit k dosažení několikadenní výdrže. Telefon bude podle uniklých informací možné využít také jako power banku k nabíjení jiných mobilních zařízení. A o rychlé nabíjení se údajně postará technologie Quick Charge 3.0 od Qualcommu. Stejný výrobce totiž nejspíš dodá také procesor. Zdá se, že budou k dostání dvě různé varianty, jedna se Snapdragonem 630, druhá potom se Snapdragonem 660: Tyto varianty by se mohly odlišovat také velikostí operační paměti a interního úložiště.
 
Prozatím není jasné, kdy bude Xiaomi Mi Max 3 představeno. Dodejme, že aktuální Mi Max 2 bylo odhaleno v červnu 2017, ale na nástupce snad nebudeme muset čekat až do začátku léta.
 
Zdroj: Cnmo.com


reklama