Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Gaming Laptop: nenápadný, ale výkonný

29.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi se rozhodlo zkusit štěstí v kategorii herních notebooků. Mi Gaming Laptop se snaží tvářit nenápadně, takže až po spuštění osvětlení poznáte, že jde o herní stroj. Uvnitř ukrývá čtyřjádrový procesor od Intelu.
Nabídka notebooků od Xiaomi se rozšířila o první herní model, který dostal prostý název Mi Gaming Laptop. CEO Lei Jun vysvětlil, že cílem bylo vytvořit herní notebook, který se ovšem uživatel nemusí bát vzít ani do práce. Na první pohled by totiž jen málokdo odhalil, že jde o počítač zaměřený na hry. Čínský výrobce se vyvaroval výrazným designovým prvkům, místo toho notebook nabízí minimalistické hliníkové šasi. Své pravé já ukáže až po zapnutí, kdy se rozzáří klávesnice s RGB podsvícením a další světla na bocích notebooku. Ani to ovšem není problém, neboť veškeré podsvícení je plně konfigurovatelné, takže jej lze podle potřeby vypnout nebo nastavit nějakou decentní barvu – a z Mi Gaming Laptop je rázem stroj vhodný i na pracovní schůzku.
 
 
Notebook vsází na tradiční úhlopříčku 15,6" a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Panel zvládne zobrazit 72 % barevného prostoru NTSC a chlubí se poměrně tenkými rámečky. Uvnitř tepou čtyřjádrové procesory od Intelu sedmé generace. V nejvyšší konfiguraci se jedná o Intel Core i7-7700HQ doplněný o 16GB RAM a grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 1060. Levnější konfigurace si vystačí s Core i5, 8GB RAM a GeForce GTX 1050 TI. Jako úložiště je k dispozici 256GB PCIe NVMe SSD (u levnější konfigurace 128GB) spolu s 1TB HDD, k chlazení slouží dva ventilátory. Nechybí ani slušná dávka konektorů zahrnující čtveřici USB Type-A, dvojici USB Type-C, HDMI výstup a 3,5mm audio jack.
 
 
Klávesnice obsahuje čtyři programovatelné klávesy a stereo reproduktory jsou vylepšený o technologii Dolby Atmos. Xiaomi Mi Gaming Laptop se bude oficiálně prodávat na čínském trhu, ale neoficiální cestou se nejspíš podívá i do dalších koutů světa. Ceny jsou nastaveny poměrně příznivě. Vyšší konfigurace vyjde na v přepočtu 30 000 Kč bez DPH, nižší potom na 20 000 Kč bez DPH.
 


reklama