Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi A1 mělo explodovat během nabíjení

2.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Jeden z majitelů Xiaomi Mi A1 zažil nepříjemnou noc. Jeho telefon měl během nabíjení náhle explodovat, ale naštěstí se vše obešlo bez zranění. Stěžují si také majitelé Xiaomi Mi A2, i když jen kvůli rychlejšímu vybíjení baterie.
Čas od času se na internetu objeví případ telefonu, který se měl sám od sebe vznítit. Nejčastěji se tak stane při nabíjení, ale v naprosté většině případů jde o velmi ojedinělé případy. Někdy se navíc ukáže, že na vině byla vadná nabíječka nebo neoriginální baterie. Tentokrát se objevil případ samovznícení modelu Xiaomi Mi A1, který je velmi oblíbený a rozšířený i na českém trhu. Případ byl poprvé popsán na anglické verzi oficiálního fóra MIUI. Jeden z uživatelů zde popisuje, že jeho kamarád si před osmi měsíci koupil Xiaomi Mi A1 a dosud jej používal bez jakýchkoliv problémů. Dokonce neznamenal přehřívaní přístroje, a to ani během nabíjení.
 
 
Naposledy si svůj telefon chtěl nabít přes noc. Zapojil proto telefon do nabíječky než šel spát, jako to obvykle dělá. Během noci jej něco probudilo, ale hned pokračoval ve spánku. Překvapení na něj čekalo až ráno, kdy našel svůj smartphone zcela zničený. Vše nasvědčujeme tomu, že během nabíjení došlo k explozi baterii. Incident se obešel bez zranění i finančních škod, tedy s výjimkou samotného telefonu, který je nyní na „odpis“. Škody možná trochu zmírnil silikonový kryt, do kterého byl přístroj vložen.
 
Xiaomi se zatím k problému nevyjádřilo, ale podle diskuze už byl incident nahlášen zákaznické péči. Můžeme očekávat, že výrobce bude vadný přístroj zajímat a provede interní vyšetřování, proč k incidentu došlo. Nebo se alespoň o postup, který bychom čekali od zodpovědné firmy. Jelikož se jedná o ojedinělý případ, není nutné se bát explodujících telefonů Mi A1. Přesto by majitelé všech mobilů měli dodržovat základní bezpečnostní pravidla, jako nemít telefon při nabíjení pod polštářem nebo jinde v blízkosti hlavy. A při extrémním přehřívání nenechávat nic náhodě.
 
 

Vybíjení baterie Xiaomi Mi A2 má nečekanou příčinu

 
Shodou okolností se objevil také problém u nástupce – Xiaomi Mi A2. Nejedná se o zdaleka tak závažný problém jako v případě Mi A1, ale výrazně rozšířenější. Někteří uživatelé si totiž stěžují na velmi rychlé vybíjení baterie. Než stačil zasáhnout výrobce, rozjeli uživatelé vlastní „vyšetřování“ a většina z nich si všimla, že velmi často běží všech osm jader procesoru Snapdragon 660. A to i v situacích, kdy telefon jen leží na stole. Dost možná by tento problém mohl souviset se čtečkou otisků prstů. Pokud totiž uživatel přiloží prst na senzor, výkon telefonu rázem vzroste. V řadě případů by tedy mohla být řešením deaktivace čtečky otisků. Xiaomi zatím nevydalo softwarovou opravu této chyby.
 


reklama