Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 9 SE: pár kompromisů pro nižší cenu

21.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi vzalo svou zbrusu novou vlajkovou loď Mi 9, zmenšilo úhlopříčku, použilo o něco slabší procesor a změnilo povrchovou úpravu. Výsledkem je model MI 9 SE, který si ovšem zachoval špičkový fotoaparát nebo čtečku otisků prstů v displeji.
Nová vlajková loď od Xiaomi se stala středem pozornost a zásluhu na tom pochopitelně má také poměr ceny a výbavy. I přesto byl oznámen ještě dostupnější model odvozený od Mi 9. Odlehčená vlajková loď Xiaomi Mi 9 SE si zachovala mnoho kvalit své předlohy, ale na několik ústupků se musíte připravit. Na druhou stranu nejsou nijak zásadní, a znatelně nižší cena přece jen dokáže přesvědčit řadu zákazníků. I když jsou si telefony na první pohled velmi podobné, jedním z viditelných rozdílů je matnější povrchová úprava těla. Pokud byste navíc modely postavily vede sebe, snadno byste zjistili, že Mi 9 SE je o něco menší.
 
 
Důvodem je 5,97" Super AMOLED displej, i když opět s rozlišením 2340 x 1080 pixelů (Full HD+) a drobným výřezem. Levnější model si navíc zachoval také čtečku otisků prstů integrovanou v displeji, půjde tedy o jeden z nejdostupnějších telefonů na trhu s touto funkcionalitou. Další rozdíl nalezneme v použitém procesoru. Místo Snapdragonu 855 z Mi 9 se srdcem zařízení stal Snapdragon 712. Jedná se o zbrusu nový procesor vycházející ze Snapdragonu 710, ale s nepatrně vyšším taktem jader. V každém případě se Xiaomi Mi 9 SE stalo prvním představeným smartphonem na světě osazeným Snapdragonem 712. K tomu navíc výrobce přidal více než dostačující 6GB RAM a 128GB úložiště.
 
 
Možná vůbec největším lákadlem telefonu by se mohl stát trojitý zadní fotoaparát. Konfigurace sice není na chlup stejná jako u Mi 9, ale hlavní zbraň v podobě 48MPx snímače od Sony (f/1.8) zůstala. K tomu Mi 9 SE přidává 13MPx širokoúhlý a 8MPx telefoto objektiv (oba f/2.4). Ve výřezu se potom nachází 20MPx přední fotoaparát (f/2.0). Baterie tentokrát získala kapacitu jen 3 070 mAh a podporuje 18W rychlé nabíjení. Rozdíl ve výdrží by ovšem nemusel být zase tak výrazný díky menšímu displeji a úspornějšímu procesoru. Na 3,5mm audio jack zapomeňte i u levnějšího modelu, takže bez adaptéru nebo bezdrátových sluchátek se nejspíš neobejdete. V případě operačního systému potom nepřekvapí Android 9.0 Pie s MIUI 10.
 
 
Xiaomi Mi 9 SE stojí na čínském trhu 1 999 juanů, tedy 6 700 Kč bez DPH. Na potvrzení české dostupnosti zatím čekáme.
 


reklama