Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 5s se představí příští týden: nabídne až 6GB RAM?

19.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi 5 se nejspíš po půl roce dočká mírně vylepšeného nástupce. Představení vlajkové lodi Mi 5s je očekáváno příští týden, ale o jeho výbavě se spekuluje už nyní. Jednou z nejočekávanějších funkcí je revoluční čtečka otisků prstů od Qualcommu.
Xiaomi Mi 5 bylo představeno letos v únoru a na trh se dostalo o dva měsíce později. I přesto čínský výrobce chystá nástupce, který by měl vylepšit už tak atraktivní specifikace. Dnes Xiaomi rozeslalo novinářům pozvánky na tiskovou konferenci, která se uskuteční v úterý 27. září. A ačkoliv nikde není přímo napsáno, jaké zařízení bude na této akci představeno, velké písmeno „S“ naznačuje, že nejspíš půjde právě o Xiaomi Mi 5s. Design této novinky už měla odhalit níže uvedená fotografie, i když její pravost je diskutabilní. Pokud by se nejednalo o podvrh, nahradil by výrobce oválné domovské tlačítko kulatým, za což by si jistě vysloužil řadu narážek na napodobování iPhonu.

Xiaomi Mi 5s by se podle uniklých informací mělo stát prvním telefonem, který využije revoluční technologii Sense ID od Qualcommu. Ta využívá ke snímání otisků prstů ultrazvukové vlny, a tak je nejen mnohem přesnější, ale především je možné její umístění pod různé povrchy, jako jsou sklo, plast nebo hliník. Teoreticky by tedy Xiaomi mohlo čtečku otisků prstů ukrýt pod displej, ale možností se samozřejmě nabízí více. Ohledně další výbavy Xiaomi Mi 5s se objevilo už poměrně dost informací z různých zdrojů, ale některé z nich si bohužel navzájem odporují. 5,15“ displej podle všeho zůstane, ale není jasné, zda si ponechá Full HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů), nebo výrobce sáhne po Quad HD panelu (2560 x 1440).

Pohon bude mít nejspíš na starosti Qualcomm Snapdragon 821, který je vlastně mírně přetaktovanou verzí Snapdragonu 820 ze Xiaomi Mi 5. Kombinován by měl být až s 6GB RAM, i když spekuluje se i o cenově dostupnějších variantách se 3GB nebo 4GB operační pamětí. Velikost interního úložiště by mohlo dosahovat až 128 GB, případně dokonce 256 GB. Na zadní straně by měl zůstat 16MPx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu a fázovým detekčním autofokusem, kapacita baterie by ovšem nejspíš naroste ze 3 000 mAh na 3 490 mAh. Chybět jistě nebude systém MIUI 8, který bude založen na Android 6.0 Marshmallow nebo 7.0 Nougat.

K dalším očekávaným high-endovým modelům značky Xiaomi patří phablet Mi Note 2, který by se měl pochlubit větší 5,7“ Quad HD displejem.

Zdroj: Phonearena.com
reklama