Nakonec však k seznamu přibyl dovětek, že jde o nepotvrzenou informaci a zanedlouho se na fóru dokonce objevila nová tabulka obsahující jen zlomek původně uvedených LTE pásem: 1 / 3 / 7 a 38 / 39 / 40 / 41. Převedeno do řeči MHz se jedná o frekvence 1800+, 2100 a 2600 v rámci FDD-LTE, respektive 1900+, 2300, 2500 a 3500 v rámci TDD-LTE. Uživatelé v České republice by se tedy 4G sítě českých operátorů příliš neužili a ve většině případů by byli odkázání na 3G. Jenže…

Ani výše uvedené informace se na fóru příliš dlouho neohřály a v současné době tam raději žádnou zmínku o podporovaných LTE pásmech nenajdete. Zůstává tak trochu tajemstvím, co vlastně Xiaomi Mi 5 umí a občas to snad vypadá, jako kdyby to ani sám výrobce nevěděl. Někde v koutě tedy nadále zůstává malá naděje, že by telefon mohl podporovat „české“ LTE, i když příliš pravděpodobné to není a vysvětlení této verze je poměrně logické.
Xiaomi Mi 5 se totiž oficiální cestou na evropské trhy s největší pravděpodobností nedostane, LTE pásma jsou tedy přizpůsobena především čínskému trhu, který je největším odbytištěm smartphonů od Xiaomi. Lze sice namítnout, že nemalá část telefonů tohoto výrobce se do Evropy dostane přes různé přeprodejce, jenže pro Xiaomi to nejspíš není dostatečný počet zákazníků pro to, aby kvůli tomu rozšiřoval podporovaná pásma LTE.
Xiaomi také uvedlo, že Mi 5 bude dodáván s uzamčeným bootloaderem, aby byla uživatelská data lépe chráněna. Například v případě ztráty zařízení umožňuje uzamčený bootloader lépe využít funkci hledání smartphonu v rámci služby Mi Cloud. Pokud ovšem uživatel bude z jakéhokoliv důvodu potřebovat odemknout bootloader, může tak učinit jednoduše a na vlastní riziko pomocí aplikace Mi Unlock.
Zdroj: Gsmarena.com, Miui.com