www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Mi 11 bude dodáván bez nabíjecího adaptéru jako nové iPhony

Xiaomi Mi 11 bude dodáván bez nabíjecího adaptéru jako nové iPhony
, , aktualita
Když Apple oznámil, že z balení zmizí nabíjecí adaptéry kvůli životnímu prostředí, ostatní výrobci si z něj dělali legraci. Pár týdnů poté to vypadá, že se mnoho z nich přidá, a Xiaomi totéž oznámilo pro nové Mi 11.
K oblíbeným
reklama
Není to poprvé, co se výrobci vysmívali své konkurenci, aby stejný krok zopakovali během velmi krátké doby. Měli jsme to tu s odstraněním 3,5mm audio jacku, situace se nyní opakuje s odstraněním nabíjecího adaptéru z balení. Apple jej odstranil u svých nových iPhonů 12 a všichni se mu smáli. Uplynulo pár týdnů a konkurenční společnosti v tichosti odstraňují své posměšky a postupně přichází informace, že udělají přesně totéž. A ze stejného důvodu.
 
Xiaomi Mi 11 balení
 
Vypadá to tedy, že nabíjecí adaptér zmizí z balení smartphonu Samsung Galaxy S21 a jisté je to u nového Xiaomi Mi 11. Potvrdil to CEO společnosti, Lei Jun, na sociálních sítích. Balení nového telefonu má být tenké a lehké, přičemž má přispět k ochraně životního prostředí právě odstraněním adaptéru. Dle něj má dnes každý spoustu nevyužitých adaptérů, které jsou zátěží pro přírodu. Sice očekává spoustu nesouhlasných reakcí, ale zároveň to vidí jako perfektní řešení v pomoci k ochraně planety.
 
Zdroj: gsmarena.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
24.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí high-endové 6nm procesory Dimensity 1100 a 1200 MediaTek uvádí high-endové 6nm procesory Dimensity 1100 a 1200
Společnost MediaTek už je největším výrobcem mobilních procesorů pro smartphony na světě a překonala i Qualcomm. Nyní útočí high-endovými procesory Dimensity 1100 a 1200, které jsou vyráběny 6nm procesem.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala