Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi je evropskou jedničkou, z první pozice sesadilo Samsung

5.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Čínské společnosti Xiaomi se hodně daří. Na mnoha trzích se dere na přední příčky, odsouvá konkurenty na další pozice a v Evropě se dostala dokonce na první místo. Dosavadní lídr Samsung se tak posouvá na druhou pozici.
Máme zde další zajímavou statistiku tržních podílů. Zdrojem je společnost Strategy Analytics, která provedla průzkum pro evropský trh. Podle něj bylo ve druhém čtvrtletí letošního roku dodáno 50,1 milionu telefonů na evropský trh, což je meziročně (proti Q2/20) nárůst o 14,4 %. Nejlépe je na tom společnost Xiaomi, která dodala 12,7 milionu kusů, má 25,3% tržní podíl a získává tak první pozici. Tato jednička na evropském trhu dokázala zvýšit počet dodaných kusů o 67,1 %.
 
Xiaomi logo
 
Samsung se nyní posouvá na druhé místo s 24% podílem na trhu. Dodal celkem 12,0 milionu kusů, což je 7% propad dolů. Třetí místo pak patří společnosti Apple, která má velmi slušný 19,2% podíl, což je o 15,7 % více než loni. Celkově šlo o 9,6 milionu kusů telefonů. Dále tu máme Oppo s 2,8 milionu kusů, 5,6% podílem a 180% nárůstem. Ještě větší nárůst mělo Realme. To zvýšilo své dodávky o 1800 % na 1,9 milionu kusů a má 3,8% tržní podíl. Ostatní pak mají zbývajících 11,1 milionu kusů, na trhu tak tvoří 22,2 % a meziročně jejich počet klesl o 20,1 %.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama