www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi hovoří o životnosti akumulátorů při 200W nabíjení HyperCharge

Xiaomi hovoří o životnosti akumulátorů při 200W nabíjení HyperCharge
, , aktualita
Společnost Xiaomi hovoří o 200W nabíjení HyperCharge, které slibuje plně nabít akumulátor telefonu v řádu minut. Jak na tom ale bude životnost takových akumulátorů? Nyní známe papírová čísla.
K oblíbeným
reklama
80% kapacitu po 800 cyklech považujete jako...
V anketě šlo hlasovat od 13.6.2021 do 27.6.2021. Počet hlasujících: 1
vynikající 0 % dobrou 100 % 100% průměrnou 0 % špatnou 0 % tragickou 0 %
Xiaomi HyperCharge slibuje nabíjet s až 200W výkonem, což je opravdu extrémně vysoké číslo. Mnozí se tak oprávněně ptají, jak na tom bude životnost akumulátorů při takovém nabíjení. Xiaomi na to nedávno dalo odpověď. Dle něj čínské standardy vyžadují zachování alespoň 60 % původní kapacity po 400 nabíjecích cyklech, to ale HyperCharge dalece překračuje. Dle Xiaomi si totiž zachová více než 80 % původní kapacity po 800 cyklech.
 
Xiaomi HyperCharge
 
Je to podle vás hodně nebo málo? 800 cyklů může být dle náročnosti používání okolo 2-3 let používání, což mi osobně přijde jako docela obvyklá výdrž. To také znamená, že ze 4000mAh akumulátoru se po této době stane cca 3200mAh. Otázkou ale také je, jaké bude odpadní teplo při takovém nabíjení a jak moc bude telefon "péct".
 
 
HyperCharge má přes kabel nabídnout až 200W nabíjení, což u speciálně upravené testovací verze Xiaomi Mi 11 Pro se 4000mAh akumulátorem znamenalo plné nabití za 8 minut. Dle video testu výše bylo nabito 10 % za 44 sekund, 50 % za 3 minuty a jak vidíme, pak už nabíjecí výkon postupně klesal ke 155 W (na tomto výkonu běžel od cca 70% nabití), od cca 90 % postupně klesal dále.
 
V případě bezdrátového nabíjení má být teoretickým maximem 120 W a plné nabití se má odehrát za 15 minut. Prvních 10 % bylo dílem jediné minuty a při testu se dosahovalo dokonce téměř 140W výkonu. Od cca 20% nabití ale výkon klesl ke zhruba 80 W, kterou držel téměř až do úplného konce. 50% nabití bylo dosaženo za 7 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických
Individuální automobilová doprava se postupně stává stále dražší a hůře dostupnou záležitostí. Běžná auta zdražují, elektromobily zlevňují jen pomalu a v Berlíně chtějí zakázat oboje. A tentokrát nejsou to politici, nýbrž sami občané.
12.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře