Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi dostane výřez displeje do levných telefonů Redmi 6

28.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský zdroj potvrdil nový, cenově dostupný smartphone od Xiaomi, který by mohl patřit do řady Redmi 6. Nejvýraznějším designovým prvkem je výřez displeje, který se dosud objevoval hlavně v dražších modelech.
Stejně jako v případě většiny inovací, se také výřez displeje nejprve objevil v high-endových smartphonech. Netrvalo ovšem dlouho a tento kontroverzní prvek jsme mohli najít také u modelů střední třídy s cenou pod deset tisíc korun, jako je Huawei P20 Lite nebo Asus ZenFone 5. Xiaomi by ovšem výřez displeje rádo dostalo do ještě levnějších telefonů, jak dokazuje čínská databáze telekomunikačních zařízení TENAA. V uplynulých dnech se tam objevila dvojice dosud nepředstavených modelů od Xiaomi. I když se zatím objevily jen pod interními označeními, podle spekulací ponesou názvy Redmi 6 a Redmi 6 Plus.
 
 
Zatímco u aktuálních modelů Redmi 5 a Redmi 5 Plus použil výrobce protáhlý displej se ztenčenými rámečky, u nástupců k tomu patrně přidá ještě zmiňovaný výřez v horní části obrazovky. Do tohoto prostoru by měl být ukryt telefonní reproduktor a přední kamera. Jak ovšem ukazují dostupné fotografie, výsledek nevypadá tak dokonale jako u dražších modelů. Rámečky okolo displeje zůstaly i přes použití výřezu zůstaly nápadně široké, navíc použitá bílá barva je ještě více zvýrazňuje. Můžeme ovšem předpokládat, že v nabídce bude také varianta s černými rámečky.
 
 
 
Displej Xiaomi Redmi 5 Plus by nás měl potěšit rozlišením Full HD+, které se rozprostírá na úhlopříčce 5,84". Vzhledem k použití výřezu nepřekvapí poměr stran 19:9. O pohon se údajně postará osmijádrový procesor taktovaný na 2,0 GHz, ale konkrétní název neznáme. Xiaomi nejspíš připravuje několik paměťových variant, které mohou být osazeny 2GB, 3GB či 4GB RAM a 16GB, 32GB nebo 64GB vnitřním úložištěm.
 
Duální fotoaparát se skládá z 12MPx a 5MPx snímače. K dispozici by měl být slot na microSD karty a na zadní straně si můžeme všimnout čtečky otisků prstů. Baterie si patrně uchová nadprůměrnou kapacitu 4 000 mAh. Co se týče operačního systému, uvádí databáze Android 8.1 Oreo. To vše v kovovém těle o rozměrech 149,3 x 71,7 x 8,75 mm a hmotnosti 178 g.
 
V tuto chvíli neznáme podrobnosti o menším modelu Redmi 6, ale můžeme předpokládat použití displeje s menší úhlopříčkou.
 


reklama