Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi chce více telefonů Android One, i v řadě Redmi

23.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi se svým modelem Mi A1 zaznamenalo úspěch nejen na indickém trhu a v budoucnu chce čínský výrobce nabídnou více smartphonů s čistým Androidem. Některé se objeví v ještě levnější řadě Redmi.
S telefony Xiaomi je spojená uživatelská nadstavba MIUI, která sice za základ využívá Android, ale dost výrazně upravený po stránce funkční i designové. MIUI je sice poměrně oblíbené, ale velká část uživatelů preferuje čistý Android, nejlépe přímo od Googlu. Právě jim se Xiaomi rozhodlo vyhovět svým telefonem Mi A1, který vychází z modelu Mi 5X, ale patří do programu Android One. To znamená, že spoléhá na neupravený Android s garancí pravidelných aktualizací. Šlo přitom o trefu do černého, neboť smartphone zaznamenal výrazné prodejní úspěchy nejen na českém trhu. Hlavně v Indii, která je pro Xiaomi i mnohé další výrobce klíčovým trhem, šlo o bestseller.
 
 
Není divu, že se spekuluje o nástupci Mi A2, který by měl vycházet z chystaného Mi 6X. A nejspíš nepůjde o jediné zařízení Android One, které letos čínská společnost uvede na pulty obchodů. CEO a spoluzakladatel Lei Jun to řekl na setkání s partnery a novináři v Bangalúru, kde navíc naznačil, že některé chystané modely budou patří do ještě cenově dostupnější řady Redmi. Prozatím ovšem nemáme k dispozici žádné podrobnosti, o jaké konkrétní smartphony půjde a zda se z Indie dostanou také na mezinárodní trhy. Své zákazníky by si ovšem tyto modely našly, neboť zájem o čistý Android neustále roste a důvodem jsou jistě také pomalé softwarové aktualizace u mnoha značek.
 
Připomeňme, že výhradně na čistý Android spoléhá HMD Global, výrobce telefonů Nokia, který navíc všechny své letošní modely zařadil do programu Android One nebo Android Go. Jen minimálně upravuje systém pro své smartphony také Motorola. A alespoň trend zeštíhlování uživatelských nadstaveb je patrný také u dalších výrobců.
 
Zástupci Xiaomi se na setkání v Indii také omluvili tamním zákazníkům za nedostupnost některých produktů jako Redmi Note 5 Pro nebo Mi TV, ale přislíbeno bylo rozšíření výroby. V plánu je rovněž zahájení výroby televizorů Xiaomi na území Indie, aby se společnost vyhnula vysokým poplatkům za dovoz. Lei Jun se také zmínil o výřezu displeje u smartphonů, který je čínskými médii i veřejností přijímán dost konzervativně, ale na druhou stranu je vyvíjen tlak na vytvoření bezrámečkového designu. Kameru a různé senzory je ovšem nutné někam ukrýt a žádné dosavadní řešení není ideální, prohlásil šéf Xiaomi.
 
Zdroj: Techpp.com


reklama