Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi brzy oficiálně vstoupí na český a slovenský trh

14.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi oznámilo, že své smartphony začne oficiálně prodávat na vybraných evropských trzích včetně České republiky a Slovenska. Zatím však nemáme k dispozici ani orientační termín, kdy by se tak mělo stát. 
V současné době není větší problém sehnat smartphony od Xiaomi ani na českém trhu, ačkoliv zde čínský výrobce oficiálně nepůsobí. Zájemci si je mohou zakoupit mimo jiné v ověřených tuzemských e-shopech a získat samozřejmě standardní dvouletou záruku. Navíc už mnohdy neplatí, že by nákup čínského smartphonu vyšel v ČR o mnoho dráž než při objednání z Číny. Situace by však měla být v budoucnu ještě lepší, neboť Xiaomi plánuje oficiální vstup na evropské trhy. Nejprve se hodlá zaměřit na východní část kontinentu, kam řadí také Českou republiku a Slovensko. A v tomto konkrétním případě se za to na Xiaomi nemůžeme zlobit, neboť díky tomu získáme smartphony oficiální cestou dříve než západoevropské trhy.

 
Německému webu Handelsblatt tuto novinku oznámil Liu Yi, který v Xiaomi vede mezinárodní prodej. Xiaomi rovněž znovu připomnělo, že se chce více zaměřit na tradiční prodejní kanály, do roku 2020 by se tak v Číně mělo otevřít 1 000 kamenných prodejen Xiaomi. Další tisícovka by měla vzniknout ve spolupráci s partnery v různých zemích světa, možná tedy v budoucnu vznikne Mi Store také v České republice. Dalšími trhy, kam plánuje Xiaomi v blízké době vstoupit, jsou Polsko, Litva, Lotyšska, Estonsko, Rusko, Bělorusko, Maďarsko, Slovensko a Řecko. Není vyloučeno, že kromě smartphonů se v Evropě začne prodávat také příslušenství a další produkty včetně zařízení pro chytrou domácnost.
 
Jen spekulovat zatím můžeme o ceně, která by však mohla být o něco nižší, než za kolik jsou telefony tohoto výrobce nabízeny v tuzemsku nyní, rozhodně však nelze očekávat ceny srovnatelné s domácím trhem. Vstup Xiaomi do Evropy byl nejspíš usnadněn nedávnou patentovou dohodou s Nokií, která vyřešila některé potenciální legální překážky. Také můžeme doufat, že se rozšíří počet smartphonů Xiaomi podporujících všechna pro nás relevantní LTE pásma. Dosud je Xiaomi přehlíželo s výjimkou tzv. Global variant, které jsou však primárně určeny pro taiwanský či jiný asijský trh a jsou nabízen jen u několika málo modelů z nižší a střední třídy.
 
reklama