Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Black Shark 3 Pro: nejlepší herní smartphone na světě

4.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Značka Black Shark patřící pod Xiaomi odhalila třetí generaci svého herního smartphonu. Ve výbavě najdeme více než sedmipalcový displej s rozlišením Quad HD+, procesor Snapdragon 865, podporu 5G a dedikovaná herní tlačítka.
Když byl v roce 2018 představen první smartphone Black Shark, objevila se řada skeptických názorů, že herní smartphony jsou slepou uličkou. Čas ovšem ukázal, že i tento segment si dokáže najít své zákazníky a tento týden byla představena už třetí generace „Černého žraloka“, jak zní název společnosti v překladu.
 
 

Obří displej a herní tlačítka v zajímavém těle

 
Xiaomi představilo rovnou dvě novinky Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro s velmi podobnými parametry. Větší model s přídomkem Pro používá 7,1" AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Uvnitř tiká nejmodernější procesor Snapdragon 865 spolu s až 12GB RAM a 256HB úložištěm. Čínský výrobce si opět pohrál se systémem chlazení, které je obstaráváno kapalinou a oblast pro odvod tepla se ve srovnání s předchozím modelem zdvojnásobila. I vnější design telefonu rozhodně stojí za pozornost a měl být navržen pro pohodlné držení v ruce. K dispozici jsou herní tlačítka, která jsou při používání zařízení na šířku dobře přístupná. Navíc se jedná o fyzická, nikoliv jen dotyková tlačítka, u kterých výrobce slibuje životnost 1 milion stisknutí. Nadstandardní je také systém vibračních motorů, které poskytují dokonalou odezvu při hraní her díky více než 150 různým efektům.
 
 
Aby uživatel po chvíli hraní nemusel hledat nabíječku, dostal Black Shark 3 Pro do vínku 5000mAh baterii rozdělenou do dvou částí. Podpora 65W rychlého nabíjení umožní plné doplnění energie za pouhých 38 minut. Trojice nezvykle uspořádaných zadních fotoaparátů zahrnuje 64MPx hlavní snímač, 13MPx širokoúhlý se 120° záběrem a 5MPx pro zachycení hloubky ostrosti. Hraní bez problémů s připojení zajistí podpora duálního 5G a Wi-Fi 6. O žádného drobečka se ovšem nejedná, hmotnost se totiž vyšplhala na 253 g. Základní verze Black Shark 3 se odlišuje především 6,67" displejem s rozlišením Full HD+ a 4720mAh baterií.
 
 

Cena a dostupnost Xiaomi Black Shark 3 (Pro)


Nové herní telefony se dostanou na čínský trh už příští týden, globální dostupnost bude oznámena později. Dle zvoleného modelu a paměťové varianty se bude cena pohybovat od 3 499 do 4 999 juanů, tedy od 11 400 do 16 300 Kč bez DPH.
 


reklama