Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi a Asus možná chystají herní smartphony

21.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Jedním z trendů pro letošní rok by mohly být herní smartphony. Xiaomi nejspíš připravuje novinku s interním označením Blackshark, Asus zase využije svou známoou značku ROG. Asi nepřekvapí, že obě novinky nabídnou Snapdragon 845.
Doby Nokie N-Gage jsou sice nenávratně pryč (pokud se HMD Global nerozhodne tuto řadu obnovit), ale herní telefony jsou možná na vzestupu. Vloni představený Razer Phone by tedy mohl brzy získat přímou konkurenci. V benchmarku AnTuTu byl objeven smartphone s interním označením Xiaomi Blackshark (v doslovném překladu černý žralok), což je zároveň herní značka založená tímto čínským výrobcem – Blackshark Technology Inc. Nebylo by tedy žádným překvapením, kdyby tento nový smartphone cílil na mobilní hráče. Není však jasné, zda by šlo o samostatný model, nebo speciální verzi připravované vlajkové lodi Mi 7. Dodejme, že spekulace o herním telefonu Xiaomi se objevily už v minulosti.
 
 
Hernímu zaměření by odpovídalo také použití procesoru Qualcomm Snapdragon 845, který patří k tomu nejvýkonnějšímu, co můžeme letos ve smartphonech najít. Obsahuje osm procesorových jader a polovina z nich je taktována na 2,8 GHz, o grafický výkon se potom stará čip Adreno 630. K ruce by měl mít procesor 8GB RAM, která je v tuto chvíli maximum toho, co můžeme najít v telefonech, i když by se laťka mohla brzy zvednout na 10 GB. AnTuTu nám sice neprozradilo úhlopříčku displeje, ale rozlišení 2160 x 1080 pixelů svědčí o tom, že telefon bude využívat panel podlouhlého tvaru s poměrem stran 18:9. K dalším známým parametrům patří operační systém Android 8.0 Oreo a 32GB interní úložiště, které je tedy na high-endový model překvapivě malé.
 
Asus je v segmentu herních zařízení a příslušenství nesrovnatelně zkušenější než Xiaomi, a proto by nás herní smartphone od taiwanského výrobce tolik nepřekvapil. Podle nedávných spekulací by tento kousek nesl slavné logo Republic of Gamer (ROG), které nyní nalezneme třeba na noteboocích, myších či sluchátkách. I přesto by měla novinka zapadat do chystané řady ZenFone 5, která by mohla spatřit světlo světa už zanedlouho na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Hernímu zaměření by odpovídal jak design, tak výbava v čele s procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Asus také v minulosti experimentoval se systémy pasivního chlazení ve smartphonech, proto by ani tento model neměl být výjimkou. Kromě toho je očekáván displej s poměrem 18:9, duální fotoaparát a obecně velmi solidní výbava.
 


reklama