reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows 8, RT a Phone: jeden půjde z kola ven

26.11.2013, Jan Vítek, aktualita
A není tak těžké uhodnout, který z těchto tří systémů je horkým kandidátem na vyškrtnutí. Pokud zohledníme oblíbenost a rozšířenost a použijeme selský rozum, je zřejmé, že pokud se máme s některým systémem rozloučit, budou to nejspíše Windows RT.
Již dříve se objevovaly spekulace hovořící o tom, že Windows 8, Windows Phone a Windows RT na jednom hřišti jsou prostě moc a není důvod, proč by se Windows Phone a RT nemohly stát jedním a tím samým systémem. Dnes je Phone určen pro mobilní telefony a RT zase pro tablety, přičemž aplikace vyvíjené pro jeden z nich nefunguje na tom druhém. To jen zbytečně tříští celou mobilní platformu Windows, která má oproti Google Android a Apple iOS už tak jen miniaturní podíl na trhu.

Julie Larson-Green (Executive Vice-President, Devices and Studios group, Microsoft) v projevu na konferenci UBS Global Technology mluvila o tom, jak matoucí je pro některé uživatele práce s Windows 8 a Windows RT, které vypadají podobně, používají se podobně, ale RT neumí to, co by od nich leckdo očekával.

Poté jasně naznačila, že jeden ze tří systémů Windows se stane minulostí: "Máme Windows Phone OS. Máme Windows RT a máme plnou verzi Windows. Neponecháme si však všechny tři". Dozvěděli jsme se, že v nabídce Microsoftu má zůstat jeden systém pro mobilní zařízení a jeden pro nemobilní, respektive taková, jejichž činnost tak moc nezávisí na bateriích.

Konečnou otázkou je, co a kdy se s Windows RT a Phone nakonec stane, protože můžeme předpokládat, že plnohodnotné Windows 8 nebudou tímto ovlivněny. Už jednou byli uživatelé systému Windows Phone zklamáni, když se dozvěděli, že jejich zařízení s Windows Phone verze 7.x nebude možné aktualizovat na Windows Phone 8 (nehledě na dřívější opuštění platformy Windows Mobile). Není tedy tak těžké si představit, že by takovouto eskapádu Microsoft provedl ještě jednou, jenomže si jistě sám dobře uvědomuje, jaký otřes v jeho stále malé uživatelské základně by to způsobilo.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama