Windows 8, RT a Phone: jeden půjde z kola ven

Windows 8, RT a Phone: jeden půjde z kola ven
, , aktualita
A není tak těžké uhodnout, který z těchto tří systémů je horkým kandidátem na vyškrtnutí. Pokud zohledníme oblíbenost a rozšířenost a použijeme selský rozum, je zřejmé, že pokud se máme s některým systémem rozloučit, budou to nejspíše Windows RT.
K oblíbeným
reklama
Již dříve se objevovaly spekulace hovořící o tom, že Windows 8, Windows Phone a Windows RT na jednom hřišti jsou prostě moc a není důvod, proč by se Windows Phone a RT nemohly stát jedním a tím samým systémem. Dnes je Phone určen pro mobilní telefony a RT zase pro tablety, přičemž aplikace vyvíjené pro jeden z nich nefunguje na tom druhém. To jen zbytečně tříští celou mobilní platformu Windows, která má oproti Google Android a Apple iOS už tak jen miniaturní podíl na trhu.

Julie Larson-Green (Executive Vice-President, Devices and Studios group, Microsoft) v projevu na konferenci UBS Global Technology mluvila o tom, jak matoucí je pro některé uživatele práce s Windows 8 a Windows RT, které vypadají podobně, používají se podobně, ale RT neumí to, co by od nich leckdo očekával.

Poté jasně naznačila, že jeden ze tří systémů Windows se stane minulostí: "Máme Windows Phone OS. Máme Windows RT a máme plnou verzi Windows. Neponecháme si však všechny tři". Dozvěděli jsme se, že v nabídce Microsoftu má zůstat jeden systém pro mobilní zařízení a jeden pro nemobilní, respektive taková, jejichž činnost tak moc nezávisí na bateriích.

Konečnou otázkou je, co a kdy se s Windows RT a Phone nakonec stane, protože můžeme předpokládat, že plnohodnotné Windows 8 nebudou tímto ovlivněny. Už jednou byli uživatelé systému Windows Phone zklamáni, když se dozvěděli, že jejich zařízení s Windows Phone verze 7.x nebude možné aktualizovat na Windows Phone 8 (nehledě na dřívější opuštění platformy Windows Mobile). Není tedy tak těžké si představit, že by takovouto eskapádu Microsoft provedl ještě jednou, jenomže si jistě sám dobře uvědomuje, jaký otřes v jeho stále malé uživatelské základně by to způsobilo.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala