www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

WhatsApp začne příští rok zobrazovat reklamy. Jak budou vypadat?

WhatsApp začne příští rok zobrazovat reklamy. Jak budou vypadat?
, , aktualita
Facebook potvrdil, že do mobilní aplikace WhatsApp přidá reklamy. Stane se tak až v roce 2020 a prozatím nebudou mít příliš agresivní formu, dokonce se s ní někteří uživatelé ani nesetkají. Podívejte se na první ukázku.
K oblíbeným
reklama
Facebook, jehož hlavním zdrojem příjmu jsou personalizované reklamy, získal WhatsApp pod svá křídla v roce 2014. Přesto zatím do této komunikační služby reklamy nepronikly, dokonce bylo před třemi lety zrušeno symbolické roční předplatné za 1 dolar (po prvním roce bezplatného používání) – údajně z toho důvodu, že řada uživatelů nevlastní platební kartu, proto neměla poplatek jak uhradit. I přesto spoluzakladatel společnosti Jan Koum tvrdil, že ani po této změně nezačne WhatsApp zobrazovat reklamy třetích stran. V loňském roce se ovšem znovu začalo hovořit o inzerci v této aplikaci a nyní se objevily první konkrétní plány, které ukazují, jak by měla reklama vypadat a odkdy se s ní uživatelé začnou setkávat.
 
 
Odborník na sociální sítě Matt Navarra zveřejnil, že nová forma monetizace se do WhatsAppu dostane až v roce 2020. Objeví se přitom v mobilní aplikaci (pravděpodobně pro Android a iOS) a prozatím nebude mít příliš agresivní formu. Uživatelé se s reklamou setkají pouze při používání funkce Stav (Status), která po redesignu v roce 2017 připomíná Příběhy (Stories) v Instagramu. A ani podoba reklamy nezapře společného vlastníka – Facebook. Reklama se bude zobrazovat mezi statusy (fotkami či videi) od přátel a bude se zobrazovat přes celý displej. Tuto reklamu bude patrně možné snadno přeskočit posunutím prstu, které uživatele přenese na další status. Potažením prstu směrem nahoru potom dojde k otevření odkazu, který uživatele přenese třeba na stránku inzerenta.
 
Uživatelé, kteří si neprohlížejí statusy svých přátel, se tak s reklamou vůbec nesetkají. zatím není jasné, zda WhatsApp plánuje výraznější formy reklamy – třeba bannery v seznamu konverzací, které Facebook zobrazuje ve své aplikaci Messenger. Oznámeny byly také další novinky, které potěší podnikatele a firmy používající WhatsApp ke komunikaci se zákazníky. Nově budou moci posílat zprávy s bohatším obsahem, jako je kombinace textu a obrázku, případně textu a souboru PDF. K dispozici také bude nový produktový katalog propojený s katalogem ve službě Facebook Business Manager. Na Facebooku a Instagramu se potom bude zobrazovat nový typ reklamy s tlačítkem, které umožní uživateli komunikovat s daným inzerentem právě přes WhatsApp.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala