www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

What Car otestoval elektromobily: Model 3 vyhrál efektivitou, Mustang dojezdem

What Car otestoval elektromobily: Model 3 vyhrál efektivitou, Mustang dojezdem
, , aktualita
Magazín What Car otestoval desítku různých elektromobilů a vyzkoušel, jak moc se liší jejich dojezd od udávané hodnoty WLTP. Nedosáhl ji ani jeden, ale Porsche bylo velmi blízko. Tesla zase vyhrála spotřebou.
K oblíbeným
reklama
Dojezd elektromobilů je nekonečným tématem a v magazínu What Car se mu podívali na zoubek. Vybrali 10 elektromobilů a pustili je na trať. Tam chtěli změřit, jak daleko jsou reálné hodnoty od těch papírových. Trochu stinnou stránkou celého porovnání bylo, že od každého modelu tu byl jen jeden zástupce, takže ne vždy byla k dispozici verze s nejdelším papírovým dojezdem. Ve výsledku se tak mohlo špatně umístit auto, které má k dispozici verzi, jež by dojela mnohem dál.
 
 
Auta byla testována na okruhu o délce 24 km. Ten se skládal ze 4,2 km simulované městské jízdy (start-stop), zhruba 6,5 km jízdy rychlostí 80 km/h a cca 14,5 km jízdy rychlostí lehce přes 110 km/h. Pak se už jen čekalo, které auto to vzdá nejdříve. Na test se můžete podívat v přiloženém videu, my si zde vypíchneme to nejdůležitější.
 
What Car výsledky dojezdu
 
Jako první to vzdala Mazda MX-30. S jejím maličkým 30kWh akumulátorem ani není divu a ujela jen 185 km (dle WLTP měla zvládnout 200 km). Zklamáním byl také Fiat 500e, který místo udávaných 319 km ujel jen 225 km (ten nepotěšil především extrémním rozdílem papírové a skutečné hodnoty). Osmé místo měla česká Škoda Enyaq, která do testu dorazila se střední verzí iV 60 (iV 80 by měla dojezd výrazně vyšší). Zde místo 409 km ujela 333 km. Renault Zoe potěšil efektivitou, na jednu kWh ujel 4 míle (6,4 km), ale to je dáno také tím, že jde o malé auto (pro srovnání, malý Fiat 500e ujel 3,8 míle, resp. 6,1 km).
 
Zajímavá jsou ale především první tři místa, kde každý model vyhrál něčím jiným. Třetí Porsche Taycan má sice horší efektivitu (na 1 kWh ujel jen 3,4 míle, tedy 5,5 km), jeho WLTP hodnota ale byla nejblíž té reálné, 466 km papírově, 452 km reálně. Druhá Tesla Model 3 to zase vyhrála v efektivitě. Je sice o něco menší, lehčí a méně výkonná než Taycan, údaj 4,1 míle (6,6 km) na kWh ji ale řadí na první místo ze všech. V tomto překonává i mnohem menší, lehčí a méně výkonné vozy. Co se týče dojezdu, místo 579 km ujela 457 km. Nejdelší dojezd měl Ford Mustang Mach-E s největším akumulátorem. I zde bylo dosaženo nejnižší efektivity (3,4 míle na kWh), ale s dojezdem 486 km to vyhrál. Papírově měl ale ujet 610 km.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala