www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky
, , aktualita
Waymo pokračuje ve vývoji technologií pro autonomní vozidla a spouští další testovací projekt. Tentokrát se bude odehrávat ve městě Atlanta a půjde o skutečnou dopravu nákladu pomocí autonomních tahačů.
reklama
Společnost Waymo, která vznikla z projektu autonomních vozidel Google, rozšiřuje své projekty o testování autonomních tahačů v reálném provozu s reálným nákladem. Od příštího týdne bude v Atlantě ve státě Georgia jezdit flotila nákladních aut s autonomními technologiemi Waymo. Zásobovat bude tamní datová a logistická centra Googlu. Rozšiřuje se tak testování o další oblast (v minulém roce to byly minivany např. v Kalifornii nebo Arizoně).
 
Autonomní trucky Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Atlanta je jedním z největších logistických uzlů v zemi a není tak divu, že je domovem i pro logistické operace společnosti Google. Ve vozech budou stále přítomní náhradní řidiči (či spíše operátoři), kteří budou monitorovat všechny potřebné systémy a jen v případě nouze zasáhnou do řízení. Samotná technologie vychází z té, která byla již použita u minivanů Chrysler. Ty už najely přes 5 milionů mil (8 milionů km) v provozu a zhruba stejné množství při simulacích. Přesto je nutné počítat s jinými rozměry i jiným chováním vozu v případě velkých nákladních aut.
 
Autonomní vozy Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Není divu, že Waymo přechází na další stupeň v podobě nákladních aut, kde jsou autonomní technologie ještě více žádané. Americká ekonomika navíc na tahačích dost závisí, takže bezpečnější a levnější doprava je něčím, co by bylo mnohými vítáno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala