Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky

10.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Waymo pokračuje ve vývoji technologií pro autonomní vozidla a spouští další testovací projekt. Tentokrát se bude odehrávat ve městě Atlanta a půjde o skutečnou dopravu nákladu pomocí autonomních tahačů.
Společnost Waymo, která vznikla z projektu autonomních vozidel Google, rozšiřuje své projekty o testování autonomních tahačů v reálném provozu s reálným nákladem. Od příštího týdne bude v Atlantě ve státě Georgia jezdit flotila nákladních aut s autonomními technologiemi Waymo. Zásobovat bude tamní datová a logistická centra Googlu. Rozšiřuje se tak testování o další oblast (v minulém roce to byly minivany např. v Kalifornii nebo Arizoně).
 
Autonomní trucky Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Atlanta je jedním z největších logistických uzlů v zemi a není tak divu, že je domovem i pro logistické operace společnosti Google. Ve vozech budou stále přítomní náhradní řidiči (či spíše operátoři), kteří budou monitorovat všechny potřebné systémy a jen v případě nouze zasáhnou do řízení. Samotná technologie vychází z té, která byla již použita u minivanů Chrysler. Ty už najely přes 5 milionů mil (8 milionů km) v provozu a zhruba stejné množství při simulacích. Přesto je nutné počítat s jinými rozměry i jiným chováním vozu v případě velkých nákladních aut.
 
Autonomní vozy Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Není divu, že Waymo přechází na další stupeň v podobě nákladních aut, kde jsou autonomní technologie ještě více žádané. Americká ekonomika navíc na tahačích dost závisí, takže bezpečnější a levnější doprava je něčím, co by bylo mnohými vítáno.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama