www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky
, , aktualita
Waymo pokračuje ve vývoji technologií pro autonomní vozidla a spouští další testovací projekt. Tentokrát se bude odehrávat ve městě Atlanta a půjde o skutečnou dopravu nákladu pomocí autonomních tahačů.
reklama
Společnost Waymo, která vznikla z projektu autonomních vozidel Google, rozšiřuje své projekty o testování autonomních tahačů v reálném provozu s reálným nákladem. Od příštího týdne bude v Atlantě ve státě Georgia jezdit flotila nákladních aut s autonomními technologiemi Waymo. Zásobovat bude tamní datová a logistická centra Googlu. Rozšiřuje se tak testování o další oblast (v minulém roce to byly minivany např. v Kalifornii nebo Arizoně).
 
Autonomní trucky Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Atlanta je jedním z největších logistických uzlů v zemi a není tak divu, že je domovem i pro logistické operace společnosti Google. Ve vozech budou stále přítomní náhradní řidiči (či spíše operátoři), kteří budou monitorovat všechny potřebné systémy a jen v případě nouze zasáhnou do řízení. Samotná technologie vychází z té, která byla již použita u minivanů Chrysler. Ty už najely přes 5 milionů mil (8 milionů km) v provozu a zhruba stejné množství při simulacích. Přesto je nutné počítat s jinými rozměry i jiným chováním vozu v případě velkých nákladních aut.
 
Autonomní vozy Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Není divu, že Waymo přechází na další stupeň v podobě nákladních aut, kde jsou autonomní technologie ještě více žádané. Americká ekonomika navíc na tahačích dost závisí, takže bezpečnější a levnější doprava je něčím, co by bylo mnohými vítáno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře