www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky

Waymo začíná v Atlantě jezdit s autonomními trucky
, , aktualita
Waymo pokračuje ve vývoji technologií pro autonomní vozidla a spouští další testovací projekt. Tentokrát se bude odehrávat ve městě Atlanta a půjde o skutečnou dopravu nákladu pomocí autonomních tahačů.
reklama
Společnost Waymo, která vznikla z projektu autonomních vozidel Google, rozšiřuje své projekty o testování autonomních tahačů v reálném provozu s reálným nákladem. Od příštího týdne bude v Atlantě ve státě Georgia jezdit flotila nákladních aut s autonomními technologiemi Waymo. Zásobovat bude tamní datová a logistická centra Googlu. Rozšiřuje se tak testování o další oblast (v minulém roce to byly minivany např. v Kalifornii nebo Arizoně).
 
Autonomní trucky Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Atlanta je jedním z největších logistických uzlů v zemi a není tak divu, že je domovem i pro logistické operace společnosti Google. Ve vozech budou stále přítomní náhradní řidiči (či spíše operátoři), kteří budou monitorovat všechny potřebné systémy a jen v případě nouze zasáhnou do řízení. Samotná technologie vychází z té, která byla již použita u minivanů Chrysler. Ty už najely přes 5 milionů mil (8 milionů km) v provozu a zhruba stejné množství při simulacích. Přesto je nutné počítat s jinými rozměry i jiným chováním vozu v případě velkých nákladních aut.
 
Autonomní vozy Waymo
 
klikněte pro zvětšení
 
Není divu, že Waymo přechází na další stupeň v podobě nákladních aut, kde jsou autonomní technologie ještě více žádané. Americká ekonomika navíc na tahačích dost závisí, takže bezpečnější a levnější doprava je něčím, co by bylo mnohými vítáno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala