Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Waymo spouští projekt autonomní dopravy s Walmartem

26.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Vývojář autonomních technologií Waymo (bývalá část Googlu) se spojuje s několika společnostmi ve Phoenixu. Odveze vás na nákup do Walmartu, přiveze vás k půjčenému autu od Avisu a mnoho dalšího.
Společnost Waymo rozšiřuje portfolio služeb, které nabízí s flotilou svých autonomních vozů Chrysler Pacifica. Nové projekty jsou zatím k dispozici jen ve městě Phoenix. Konkrétně jde o navázání spolupráce s řetězcem Walmart. Pokud nakoupíte online na walmart.com, pracovníci pro vás připraví nákup, vás vyzvedne automobil a odveze do obchodu. Tam si nákup vyzvednete a auto vás odveze zpět. Otázkou zůstává, jestli by nebylo jednodušší ten nákup přivézt rovnou celý až k vám. Ale aspoň se člověk projede autonomním autem. Zajímavé je i to, že se zákazníci při tomto způsobu objednávání mohou těšit na slevy.
 
Waymo Chrysler Pacifica
 
Podobný projekt má Waymo i se společností DDR, která vás takto může vyzvednout a přivézt do Ahwatukee Foothills Towne Center v Chandleru na nákup nebo třeba večeři. Pro své hosty má pak autonomní vozy připraven i Element Hotel.
 
To však zdaleka není vše. Waymo se dalo dohromady také se společností AutoNation, která vám poskytne autonomní vůz po dobu opravy vašeho běžného auta. To by mělo zajistit všechny dopravní potřeby místo náhradního auta jak je dnes zvykem. Avis Budget je pak známou půjčovnou, která se Waymu stará o údržbu všech autonomních hybridních vozidel (čištění, nabíjení,...). I ta ale začne využívat tyto vozy pro sebe, resp. své zákazníky. Ti už nemusí řešit dopravu do poboček, tak je odvezou právě autonomní vozy (zatím se bude jednat o dvě pobočky v Chandleru). Prozatím tak jde jen o projekty ve Phoenixu, předpokládá se však, že se zde získané zkušenosti využijí při rozšiřování poboček i do dalších měst.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama