Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WatchOS 4: přehled nových funkcí pro Apple Watch

5.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Apple představil novou verzi systému WatchOS, která je určena pro chytré hodinky Apple Watch. Na uživateli čekají například ciferníky se Siri, které zobrazují relevatní informace podle okolností.
WatchOS 4 je další generací operačního systému pro chytré hodinky Apple Watch. Oznámena byla na vývojářské konferenci WWDC 2017, kde jsme se také dozvěděli hlavní novinky v této verzi. WatchOS 4 přicházejí se třemi novými ciferníky. Nejužitečněji vypadá ciferník se Siri, který obsahuje chytré proaktivní karty, které mohou připomínat konkurenční Google Now. Na displeji hodinek uvidí uživatel to nejpodstatnější, přičemž asistentka Siri jednotlivé karty vybírá podle historie, času i polohy. Může se jednat například o záznamy z kalendáře, navigaci či připomínky příjemných zážitků, které uživatel prožil v tento den či na tomto místě v minulosti. Podporovány jsou také údaje z aplikací třetích stran, přímo na prezentaci byl ukázána například karta s časem západu slunce.
 
 
 
Ciferník s názvem Caleidoscope vytvoří zajímavý efekt z vlastní fotografie, kterou uživatel vybere na svém iPhonu. A nakonec byly oznámeny ciferníky s animovanými postavičkami ze série Toy Story (Příběh hraček), které doplní například oblíbeného Mickey Mouse. Vylepšeí neunikla ani další elementární funkce Apple Watch, a to záznam pohybových aktivit. Aplikace Workout (Cvičení) přichází s přerpacovaným rozhraním, vylepšeným záznamem plavání v bazénu a možností HIIT, neboli vysoce intenzivního intervalového tréninku. Novinkou jsou také personalizovanější nofitikace a jednoduché přepínání mezi více sporty tažením prstu, což se hodí především pro triatlon a jiné kombinované disciplíny.
 
 
 
Díky WatchOS 4 je také možné jednoduše synchronizovat data s moderními cvičebními stroji, které jsou k dispozici především v moderních posilovnách. Hodnoty naměřené strojem lze tedy jednoduše sdílet s hodinkami. K tomuto účelu je využívána bezdrátová technologie NFC v hodinkách, dosud určená jen pro mobilní platby Apple Pay.
 
 
 
 
Proměnou prošla rovněž aplikace Hudba. Kromě nového rozhraní přibyla podpora automatické snychronizace a více playlistů. Control Center (Ovládácí centrum) dostalo funkci svítilny, která rozsvítí displej na maximální hodnotu. Na pozadí může ve WatchOS 4 běžet více druhů aplikací, například navigace nebo nahrávání zvuku. Apple už vydal vývojářské preview nové verze systému, finální verze by měla vyjít na podzim.
 
reklama