www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vyzkoušejte Firefox OS na svém Androidu. Stačí jediná aplikace

Vyzkoušejte Firefox OS na svém Androidu. Stačí jediná aplikace
, , aktualita
Mozilla nemá ve svém portfoliu jen populární webový prohlížeč Firefox, ale také stejnojmenný, i když mnohem méně známý mobilní operační systém. Jeho ochutnávku nyní můžete učinit na svém smartphonu s Androidem, stačí k tomu nainstalovat aplikaci od Mozilly.
K oblíbeným
reklama
Firefox OS je operační systém založený na HTML5, který nalezneme na některých velmi levných smartphonech. Ačkoliv to budou začátkem příštího roku tři roky, co byl představen první takový model, podíl systému je ve srovnání s konkurencí stále zanedbatelný. Možná právě proto teď Mozilla přišla s novým způsobem, jak Firefox OS poměrně jednoduše představit většímu publiku.

Nová verze Firefox OS 2.5 Developer Preview přichází s možností vyzkoušení na telefonech s operačním systémem Android. Instalace přitom není vůbec složitá – stačí si z internetových stránek Mozilly stáhnout APK soubor a ten pak ve smartphonu nainstalovat (pokud nemáte povolenou instalaci aplikací mimo Google Play Store, je nutné ji aktivovat v nastavení zařízení). Ještě než se ale do instalace pustíte, doporučujeme vám článek dočíst do konce.

Firefox OS se v Androidu chová jako alternativní launcher, nahradí tedy původní domovskou obrazovku, menu aplikací apod. Součástí jsou rovněž webové aplikace ze systému od Mozilly, a to včetně aplikací pro správu hovorů a SMS zpráv, kalendáře či internetového prohlížeče. Nesmíte ovšem zapomenout, že nemáte plnohodnotný Firefox OS, stále se jedná jen o launcher, takže správce procesů, nastavení, navigační lišta a další prvky zůstávají z Androidu.

Má to ovšem i svou výhodu – snad ještě jednodušší než instalace je odinstalace Firefox OS a návrat zpět k plnohodnotnému Androidu, provádí se totiž stejně jako v případě jakékoliv jiné aplikace. Ještě než novinku od Mozilly vyzkoušíte, berte na vědomi, že se jedná o experimentální funkci, která pravděpodobně bude obsahovat chyby, a samotnou instalaci provádíte na vlastní riziko.

Firefox OS ve verzi 2.5 přináší uživatelům tohoto systému další tři výrazné novinky. Zaprvé jsou to rozšíření (tzv. add-ony), které mohou přidávat nové funkce do již stávajících aplikací, a to včetně systémových. Jeden add-on přitom může mít vliv i na více aplikací najednou. V prohlížeči je nově možné soukromé prohlížení webů s ochranou před sledováním a v neposlední řadě si uživatel může připnout libovolný internetový odkaz na domovskou stránku pro pozdější použití.

Zdroj: Hacks.mozilla.org
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána
U nových smartphonů iPhone 11 a 11 Pro se objevila na první pohled zvláštní věc, kdy vypnutí GPS pro všechny aplikace i nadále spouštělo GPS modul, což vyvolalo obavy o soukromí. Apple ale vysvětluje, že nejde o žádný problém.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video
Jak Qualcomm slíbil, tak i učinil, a zveřejnil další detaily o svém novém mobilním procesoru Snapdragon 865. Ten má zvládat video v 8K rozlišení, slibuje i 4K HDR a neomezené slow-motion video při 960 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou
Motorola přichází s dalším novým telefonem řady One. Jde o One Hyper, který se vyznačuje vyskakovací selfie kamerkou. Má 6,5" displej s 90% pokrytím přední strany i podporu velmi rychlého 45W nabíjení.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony
Další novinkou z dílen společnosti Qualcomm je plošně velká ultrazvuková čtečka otisků prstů 3D Sonic Max. Ta by nyní měla být schopna pobrat rovnou dva otisky najednou. Bude také rychlejší a bezpečnější.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala