www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vyzkoušejte Firefox OS na svém Androidu. Stačí jediná aplikace

Vyzkoušejte Firefox OS na svém Androidu. Stačí jediná aplikace
, , aktualita
Mozilla nemá ve svém portfoliu jen populární webový prohlížeč Firefox, ale také stejnojmenný, i když mnohem méně známý mobilní operační systém. Jeho ochutnávku nyní můžete učinit na svém smartphonu s Androidem, stačí k tomu nainstalovat aplikaci od Mozilly.
K oblíbeným
reklama
Firefox OS je operační systém založený na HTML5, který nalezneme na některých velmi levných smartphonech. Ačkoliv to budou začátkem příštího roku tři roky, co byl představen první takový model, podíl systému je ve srovnání s konkurencí stále zanedbatelný. Možná právě proto teď Mozilla přišla s novým způsobem, jak Firefox OS poměrně jednoduše představit většímu publiku.

Nová verze Firefox OS 2.5 Developer Preview přichází s možností vyzkoušení na telefonech s operačním systémem Android. Instalace přitom není vůbec složitá – stačí si z internetových stránek Mozilly stáhnout APK soubor a ten pak ve smartphonu nainstalovat (pokud nemáte povolenou instalaci aplikací mimo Google Play Store, je nutné ji aktivovat v nastavení zařízení). Ještě než se ale do instalace pustíte, doporučujeme vám článek dočíst do konce.

Firefox OS se v Androidu chová jako alternativní launcher, nahradí tedy původní domovskou obrazovku, menu aplikací apod. Součástí jsou rovněž webové aplikace ze systému od Mozilly, a to včetně aplikací pro správu hovorů a SMS zpráv, kalendáře či internetového prohlížeče. Nesmíte ovšem zapomenout, že nemáte plnohodnotný Firefox OS, stále se jedná jen o launcher, takže správce procesů, nastavení, navigační lišta a další prvky zůstávají z Androidu.

Má to ovšem i svou výhodu – snad ještě jednodušší než instalace je odinstalace Firefox OS a návrat zpět k plnohodnotnému Androidu, provádí se totiž stejně jako v případě jakékoliv jiné aplikace. Ještě než novinku od Mozilly vyzkoušíte, berte na vědomi, že se jedná o experimentální funkci, která pravděpodobně bude obsahovat chyby, a samotnou instalaci provádíte na vlastní riziko.

Firefox OS ve verzi 2.5 přináší uživatelům tohoto systému další tři výrazné novinky. Zaprvé jsou to rozšíření (tzv. add-ony), které mohou přidávat nové funkce do již stávajících aplikací, a to včetně systémových. Jeden add-on přitom může mít vliv i na více aplikací najednou. V prohlížeči je nově možné soukromé prohlížení webů s ochranou před sledováním a v neposlední řadě si uživatel může připnout libovolný internetový odkaz na domovskou stránku pro pozdější použití.

Zdroj: Hacks.mozilla.org
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář