Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vysouvací QWERTY klávesnice je zpět. Koupíte ji jako modul pro Moto Z

24.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Vzpomínáte na Motorolu Droid 4? Jeden z posledních smartphonů s bočně orientovanou vysouvací QWERTY klávesnicí byl představen v lednu 2012. Nyní se tento prvek na Motoroly vrací v podobě modulu. Nebo vás více zaujme MotoMod v podobě vysílačky?
Když Motorola jako jeden z posledních výrobců opustila segment smartphonů s vysouvací QWERTY klávesnicí, začala část uživatelů pomalu sepisovat závěť. Čas ovšem ukázal, že to jde i bez fyzické klávesnice, navíc s příchodem větších displejů se psaní pomocí virtuálních kláves stává stále snadnějším. Pokud byste se však přece jen chtěli vrátit ke klasice, počkejte si na nový MotoMod pro řadu Moto Z. Lenovo už dříve přislíbilo, že chce každý rok přinést dvanáct nových modulů pro podporované smartphony, a v poslední době mu vymýšlení nových nápadů usnadňuje crowdfundingový web Indiegogo. Už brzy by se právě tam měl objevit modul přinášející fyzickou vysouvací QWERTY klávesnici.

Zveřejněný obrázek prozrazuje, že uživatelům bude k dispozici 65 kláves včetně numerických, mezerníku, šipek či samostatné klávesy pro spuštění fotoaparátu. V modulu by navíc měla být integrována baterie o kapacitě 2 100 mAh, která znatelně prodlouží výdrž smartphonu. Pokud autor vybere dostatek finančních prostředků, slibuje navíc přidat funkci bezdrátového nabíjení. Kampaň na Indiegogo by měla být spuštěna v nejbližší době. Zatím se zájemci mohou jen registrovat, aby byli o zahájení informování pomocí e-mailu. Cena příslušenství zatím nebyla prozrazena.

V posledních týdnech se ovšem objevila také řada dalších nápadů na MotoMods a autoři řady z nich už na Indiegogo vybrali požadované finanční částky. Jedna z nepochybně nejzajímavějších, která nese název Linc, vytvoří z telefonu Moto Z moderní vysílačku. Hodit by se mohla především při pobytu v přírodě i dalších místech, kde není dostatečné pokrytí mobilním signálem. Vysílačka má dosah asi 8 km a podporuje 22 kanálů, posílání textových zpráv i sdílení GPS souřadnic. K dispozici je také funkce SOS, která vyšle signál o pomoc. Běžná komunikace je možná také s vysílačkami od jiných výrobců.

Linc je zatím v polovině požadovaného cíle a do konce kampaně zbývají přibližně dva týdny. Nejlevnější sadu s vysílačkou je možné stále předobjednat za 99 dolarů, v přepočtu asi 2 500 Kč bez DPH.

Zdroj: Phonearena.com, Theverge.com
reklama