Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výrobci začínají reagovat na brexit zdražováním i propouštěním

12.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Pravděpodobné vystoupení Velké Británie z Evropské unie se začíná projevovat v tamní ekonomice. A na nastalou situaci už reagují i výrobci smartphonů a počítačů, kteří se rozhodli zdražit své produkty nebo propouštět zaměstnance.
Prakticky okamžitě po vítězství příznivců brexitu v referendu se objevila zpráva, že společnosti jako Samsung, LG a Acer zvažují přesun svého evropského sídla do jiné země, která zůstává členem Evropské unie. Nic z toho se zatím oficiálně nepotvrdilo, ale i přesto začínají mnozí výrobci spotřební elektroniky reagovat na zhoršující se ekonomickou situaci v čele s poklesem britské libry. Aby společnost OnePlus nepřicházela o výdělky, rozhodla se svůj vlajkový model OnePlus 3 zdražit o více než šest procent ze 309 na 329 liber, v přepočtu o přibližně 640 Kč.

Zvýšení cen plánuje také Dell, a to poměrně citelně – u všech svých produktů až o 10 %. Zdražení nevylučuje ani Lenovo, jeden z největších světových výrobců počítačů, i když se zatím chová rozvážněji. Zástupce společnosti Wei Ming Wong prohlásil, že v současné době dochází k pečlivému zvažování, jak společnost na britském trhu zareaguje na změny, docela pravděpodobné je ovšem snižování počtu pracovních míst a dočasné zvýšení cen.

Výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella, že jeho firma bude pokračovat v investicích ve Velké Británii, ale dost možná bude muset přistoupit k propouštění zaměstnanců. V tuto chvíli není jasné, zda Microsoft na britském trhu přistoupí také ke zvýšení cen svých produktů.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama