www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vynášet informace o smartphonech se nevyplácí, ukazuje Oppo

Vynášet informace o smartphonech se nevyplácí, ukazuje Oppo
, , aktualita
Oppo si posvítilo na zaměstnance, který nechal uniknout do světa obrázky dosud nepředstaveného smartphonu Reno. Ten bude muset zaplatit tučnou pokutu. V budoucnu chce společnost podniknout i právní kroky.
K oblíbeným
reklama
Jsou to lidé, díky kterým nemusíme čekat až na den oficiálního představení, ale informace o novém smartphonů se dozvíme třeba i s několikaměsíčním předstihem. Zároveň ovšem riskují své zaměstnání, finanční pokutu nebo dokonce soudní tahanice. Takové případy se ovšem stávají jen zřídkakdy, nebo se o nich alespoň veřejně nemluví. Poměrně přísnými opatřeními proti úniku informací je znám Apple, přesto se alespoň některé informace o chystaných iPhonech dostanou „ven“ v předstihu. O striktní pravidla se v minulosti pokoušel také Samsung nebo Sony, naopak někteří výrobci si uvědomují, že prostřednictvím „uniklých“ informací se jejich chystané modely mohou lépe dostat do povědomí zákazníků. Především některé čínské značky potom samy vypouští některé parametry před oficiální premiérou.
 
 
Někdy to dělá také Oppo, jeden z největších výrobců smartphonů na čínském trhu. Už několik týdnů láká své fanoušky na novou řadu vlajkových lodí Reno. Společnost o svém chystaném modelu prozradila třeba to, že bude mít displej pokrývající 93,1 % čelní plochy nebo trojitý zadní fotoaparát. Zdá se ovšem, že některé informace měly zůstat skryty až do samotného představení. Jako velké překvapení si nejspíš Oppo nechávalo samotnou konstrukci smartphonu, která umožnila dosáhnout výše uvedeného poměru displeje vzhledem k ploše zařízení. Jenže tajemství nezůstalo pod pokličkou příliš dlouho, design smartphonu si můžeme prohlédnout na nedávno uniklých renderech. Oppo na to zareagovalo velmi překvapivě.
 
Svým zaměstnancům rozeslalo, která se ovšem také dostala na veřejnost. Vedení společnsoti v ní informuje, že po vinících, kteří stojí za únikem renderů do médií, bude požadovat pokutu 500 tisíc juanů, v přepočtu 75 tisíc dolarů nebo 1,7 milionu korun. také zvažuje právní kroky proti distributorům a vedení obchodu, které informace zveřejnilo jako první. Oppo ovšem tímto krokem potvrdilo, že uniklé informace budou nejspíš pravdivé. Oppo Reno by mělo mít neobvykle vyřešenou vyklápěcí čelní kameru. K očekávané výbavě patří procesor Snapdragon 855, 8GB RAM, a6 256GB vnitřní úložiště a baterie o kapacitě 4 065 mAh. Spekuluje se také o nové technologii fotoaparátu, která by umožnila používat desetinásobný optický zoom. K oficiálnímu představení telefonu dojde už za týden, tiskovka totiž byla naplánována na 10. dubna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář