Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vynášet informace o smartphonech se nevyplácí, ukazuje Oppo

3.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Oppo si posvítilo na zaměstnance, který nechal uniknout do světa obrázky dosud nepředstaveného smartphonu Reno. Ten bude muset zaplatit tučnou pokutu. V budoucnu chce společnost podniknout i právní kroky.
Jsou to lidé, díky kterým nemusíme čekat až na den oficiálního představení, ale informace o novém smartphonů se dozvíme třeba i s několikaměsíčním předstihem. Zároveň ovšem riskují své zaměstnání, finanční pokutu nebo dokonce soudní tahanice. Takové případy se ovšem stávají jen zřídkakdy, nebo se o nich alespoň veřejně nemluví. Poměrně přísnými opatřeními proti úniku informací je znám Apple, přesto se alespoň některé informace o chystaných iPhonech dostanou „ven“ v předstihu. O striktní pravidla se v minulosti pokoušel také Samsung nebo Sony, naopak někteří výrobci si uvědomují, že prostřednictvím „uniklých“ informací se jejich chystané modely mohou lépe dostat do povědomí zákazníků. Především některé čínské značky potom samy vypouští některé parametry před oficiální premiérou.
 
 
Někdy to dělá také Oppo, jeden z největších výrobců smartphonů na čínském trhu. Už několik týdnů láká své fanoušky na novou řadu vlajkových lodí Reno. Společnost o svém chystaném modelu prozradila třeba to, že bude mít displej pokrývající 93,1 % čelní plochy nebo trojitý zadní fotoaparát. Zdá se ovšem, že některé informace měly zůstat skryty až do samotného představení. Jako velké překvapení si nejspíš Oppo nechávalo samotnou konstrukci smartphonu, která umožnila dosáhnout výše uvedeného poměru displeje vzhledem k ploše zařízení. Jenže tajemství nezůstalo pod pokličkou příliš dlouho, design smartphonu si můžeme prohlédnout na nedávno uniklých renderech. Oppo na to zareagovalo velmi překvapivě.
 
Svým zaměstnancům rozeslalo, která se ovšem také dostala na veřejnost. Vedení společnsoti v ní informuje, že po vinících, kteří stojí za únikem renderů do médií, bude požadovat pokutu 500 tisíc juanů, v přepočtu 75 tisíc dolarů nebo 1,7 milionu korun. také zvažuje právní kroky proti distributorům a vedení obchodu, které informace zveřejnilo jako první. Oppo ovšem tímto krokem potvrdilo, že uniklé informace budou nejspíš pravdivé. Oppo Reno by mělo mít neobvykle vyřešenou vyklápěcí čelní kameru. K očekávané výbavě patří procesor Snapdragon 855, 8GB RAM, a6 256GB vnitřní úložiště a baterie o kapacitě 4 065 mAh. Spekuluje se také o nové technologii fotoaparátu, která by umožnila používat desetinásobný optický zoom. K oficiálnímu představení telefonu dojde už za týden, tiskovka totiž byla naplánována na 10. dubna.
 


reklama