www.svetmobilne.cz
>
>

Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou

Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
, , aktualita
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
K oblíbeným
reklama
Počet stanic NIO Power Swap Station se rozšiřuje a zákazníci díky tomu nemusí čekat na nabití akumulátoru jejich elektromobilu NIO. Ten je jim během chvíle vyměněn za nabitý, NIO ho nabije a později nainstaluje zase jinému zákazníkovi. Prozatím má v Číně 517 takových stanic a 316 z nich je 2. generací, která byla představena teprve před půl rokem. Do konce roku 2025 by díky iniciativě NIO Power 2025 chtěla mít po celém světě 4000 takových stanic a zhruba tisícovka by měla být mimo Čínu (předpokládá se tedy především Norsko, kde začíná prodej těchto vozů, a Německo, které by mělo následovat).
 
NIO Power Swap Station
 
To ale zdaleka není všechny. NIO začalo spolupracovat se společností Unisun Energy a dosud nevyužité střechy těchto stanic budou brzy obsahovat solární panely (podobně jak to mají některé Superchargery Tesly). Výsledkem bude decentralizovaná solární elektrárna a snížení závislosti na energii z celostátní elektrické sítě. 3000 čínských stanic by pak mělo nabízet instalovaný výkon 300 MW, což znamená 100 kW na stanici. Takové číslo zní až podezřele dobře, znamenalo by totiž zhruba 500 m2 panelů v průměru na každou stanici a ty opravdu nevypadají, že by měly tak velký půdorys. Chyba s chybějící hodinou v MWh to asi také nebude, protože to by bylo naopak příliš nízké číslo (pokud by šlo o roční výrobu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů