Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výkonná a odolná Toshiba Tecra A50-C se začíná prodávat v ČR

20.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Notebook od Toshiby nabídne kromě výkonu a dedikovaného grafického čipu i certifikace odolnosti nebo dobrou konektivitu. Dokonce je v zařízení i mechanika, notebook běží i na starších Windows 7 Professional.
Toshiba Tecra A50-C je zaměřena hlavně do tvrdších podmínek, prošla testy nárazu HALT (Highly Accelerated Life Tests) a je schopná odolávat výrazným teplotním změnám. Tělo notebooku je vyrobeno částečně z hliníku a částečně z plastu.

Displej nabídne úhlopříčku 15,6" a Full HD rozlišení, rozhodně není předností notebooku, ale kdo si jej bude chtít koupit, zaměří se stejně na jiné věci. Tou může být třeba výkon. Notebook nabídne dvě procesorové varianty, první (Tecra A50-C-1H9) bude disponovat procesorem Intel Core i7-6500U a druhá (Tecra A50-C-1G2) bude mít Intel Core i5-6200U. Jedná o ultrabookové procesory zajišťující nižší spotřebu postavené na nové architektuře Skylake.Vedle procesoru bude 8 GB paměti RAM a 256GB SSD úložiště, což přispěje nejen k plynulejšímu chodu systému, ale i k lepší odolnosti, protože SSD jsou na rozdíl od HDD méně náchylné na otřesy a nárazy. Dále notebook nabídne i dedikovanou grafickou kartu v podobě NVIDIE GeForce 930M. Ta sice není trhačem asfaltu, ale nabídne znatelně vyšší výkon než GPU od Intelu. Do budoucna se v tuzemsku plánuje uvedení dalšího notebooku od Toshiby, který dedikovanou GPU mít nebude.

Zásadní výhodou notebooku je velké množství portů. Na přenos videa poslouží HDMI a VGA, nalezneme zde i LAN (RJ-45) a dále 4 porty USB (verze 2.0 i 3.0), nemůže chybět konektor jack 3,5 mm. Z bezdrátové konektivity nechybí WiFi v nejvyšším standardu ac, BT v4.0 nebo WiDi. Dále notebook disponuje čtečkou otisků prstů a celkem překvapivě optickou mechanikou.Tělo notebooku má rozměry 258×379×23,3 mm a hmotnost 2.400 gramů, což na odolný notebook s mechanikou není špatné. Velmi zajímavé je, že Toshiba bude notebook doručovat s OS Windows 7 Professional, nikoliv ani s novějšími "Osmičkami" nebo Windows 10. Nabídne ale možnost aktualizace právě na Windows 10. Notebook se má podle výrobce bez elektrické sítě obejít asi 7 hodin.

Doporučení ceny zní 35.290 Kč v případě vyššího modelu a 33.190 Kč u méně výkonného modelu. V praxi jsou však ceny už nyní lehce nižší.

Zdroj: TZ
reklama