www.svetmobilne.cz
>

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?
, , inzerce
Společně s koupí nového mobilního telefonu se většina z nás musí popasovat s na první pohled banální záležitostí, jako je výběr vhodného ochranného krytu na mobil. Mezi čím je možné vybírat?
Redakce Světa mobilně není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 
Zatímco kdysi mobily nepotřebovaly takovou ochranu a obaly je měly chránit zejména před prachem, dnes je nutné dávat pozor na to nejmenší ťuknutí.

Zdroj: pexels.com
 
 

Klasické obaly

 
Ke klasice v oblasti obalů na mobily můžeme zařadit všechny ty, které je možné zavěsit za opasek, případně ty, které slouží opravdu jen jako obal a telefon se do nich vkládá shora. Takové obaly dnes už vidíme obvykle jen u starší generace. Poskytují ochranu proti prachu, jehož je v kapsách a kabelkách dost, ale když mobil vyberete z obalu, už není chráněn před ničím.

Zdroj: etuo.cz
 
 

Flipové obaly

 
Obecně oblíbeným typem jsou flipové obaly, které se obvykle prodávají na základě úhlopříčky mobilu. Výhodou je elegantní vzhled a ochrana mobilu v kabelce, jakož i při pádu. Obvykle se dá do něj umístit i platební karta a jiné drobnosti. Většina univerzálních krytů má však nevýhodu v podobě chybějícího zadního výřezu na fotoaparát, protože každý mobil má foťák na jiném místě.
 
Zdroj: etuo.cz
 
 

Zadní kryty

 
Zadní kryty se obvykle vyrábějí z tvrzeného plastu. Některé z nich jsou pogumované nebo mají protiskluzový povrch. Takové kryty jsou poměrně tenké, takže mobil můžete nosit i v kapse. Nevýhodou je však to, že po jistém čase se na hranách začne protiskluzová vrstva odlupovat, což nevypadá příliš dobře. Zadní kryty mohou být vyrobeny také ze silikonu, což je činí výrazně flexibilnější. Kryt se dá jednoduše nasadit a zase sundat.

Zdroj: Pexels.com
 
 

Podle značky

 
Kryt na mobil je dobré vybírat i podle značky mobilu. Kryty na Huawei mají rozdílné parametry jako například kryty na iPhone. Každá značka má svá specifika a výběr podle konkrétní značky oceníte i při, již zmíněném, výřezu na fotoaparát.
reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář