www.svetmobilne.cz
>

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?
, , inzerce
Společně s koupí nového mobilního telefonu se většina z nás musí popasovat s na první pohled banální záležitostí, jako je výběr vhodného ochranného krytu na mobil. Mezi čím je možné vybírat?
K oblíbeným
Redakce Světa mobilně není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 
Zatímco kdysi mobily nepotřebovaly takovou ochranu a obaly je měly chránit zejména před prachem, dnes je nutné dávat pozor na to nejmenší ťuknutí.

Zdroj: pexels.com
 
 

Klasické obaly

 
Ke klasice v oblasti obalů na mobily můžeme zařadit všechny ty, které je možné zavěsit za opasek, případně ty, které slouží opravdu jen jako obal a telefon se do nich vkládá shora. Takové obaly dnes už vidíme obvykle jen u starší generace. Poskytují ochranu proti prachu, jehož je v kapsách a kabelkách dost, ale když mobil vyberete z obalu, už není chráněn před ničím.

Zdroj: etuo.cz
 
 

Flipové obaly

 
Obecně oblíbeným typem jsou flipové obaly, které se obvykle prodávají na základě úhlopříčky mobilu. Výhodou je elegantní vzhled a ochrana mobilu v kabelce, jakož i při pádu. Obvykle se dá do něj umístit i platební karta a jiné drobnosti. Většina univerzálních krytů má však nevýhodu v podobě chybějícího zadního výřezu na fotoaparát, protože každý mobil má foťák na jiném místě.
 
Zdroj: etuo.cz
 
 

Zadní kryty

 
Zadní kryty se obvykle vyrábějí z tvrzeného plastu. Některé z nich jsou pogumované nebo mají protiskluzový povrch. Takové kryty jsou poměrně tenké, takže mobil můžete nosit i v kapse. Nevýhodou je však to, že po jistém čase se na hranách začne protiskluzová vrstva odlupovat, což nevypadá příliš dobře. Zadní kryty mohou být vyrobeny také ze silikonu, což je činí výrazně flexibilnější. Kryt se dá jednoduše nasadit a zase sundat.

Zdroj: Pexels.com
 
 

Podle značky

 
Kryt na mobil je dobré vybírat i podle značky mobilu. Kryty na Huawei mají rozdílné parametry jako například kryty na iPhone. Každá značka má svá specifika a výběr podle konkrétní značky oceníte i při, již zmíněném, výřezu na fotoaparát.
reklama
Nejnovější články
Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů