Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?

6.11.2018, PR článek , inzerce
Společně s koupí nového mobilního telefonu se většina z nás musí popasovat s na první pohled banální záležitostí, jako je výběr vhodného ochranného krytu na mobil. Mezi čím je možné vybírat?
Redakce Světa mobilně není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 
Zatímco kdysi mobily nepotřebovaly takovou ochranu a obaly je měly chránit zejména před prachem, dnes je nutné dávat pozor na to nejmenší ťuknutí.

Zdroj: pexels.com
 
 

Klasické obaly

 
Ke klasice v oblasti obalů na mobily můžeme zařadit všechny ty, které je možné zavěsit za opasek, případně ty, které slouží opravdu jen jako obal a telefon se do nich vkládá shora. Takové obaly dnes už vidíme obvykle jen u starší generace. Poskytují ochranu proti prachu, jehož je v kapsách a kabelkách dost, ale když mobil vyberete z obalu, už není chráněn před ničím.

Zdroj: etuo.cz
 
 

Flipové obaly

 
Obecně oblíbeným typem jsou flipové obaly, které se obvykle prodávají na základě úhlopříčky mobilu. Výhodou je elegantní vzhled a ochrana mobilu v kabelce, jakož i při pádu. Obvykle se dá do něj umístit i platební karta a jiné drobnosti. Většina univerzálních krytů má však nevýhodu v podobě chybějícího zadního výřezu na fotoaparát, protože každý mobil má foťák na jiném místě.
 
Zdroj: etuo.cz
 
 

Zadní kryty

 
Zadní kryty se obvykle vyrábějí z tvrzeného plastu. Některé z nich jsou pogumované nebo mají protiskluzový povrch. Takové kryty jsou poměrně tenké, takže mobil můžete nosit i v kapse. Nevýhodou je však to, že po jistém čase se na hranách začne protiskluzová vrstva odlupovat, což nevypadá příliš dobře. Zadní kryty mohou být vyrobeny také ze silikonu, což je činí výrazně flexibilnější. Kryt se dá jednoduše nasadit a zase sundat.

Zdroj: Pexels.com
 
 

Podle značky

 
Kryt na mobil je dobré vybírat i podle značky mobilu. Kryty na Huawei mají rozdílné parametry jako například kryty na iPhone. Každá značka má svá specifika a výběr podle konkrétní značky oceníte i při, již zmíněném, výřezu na fotoaparát.
reklama