www.svetmobilne.cz
>

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?

Vybíráme kryty na mobil: Jaké máte možnosti?
, , inzerce
Společně s koupí nového mobilního telefonu se většina z nás musí popasovat s na první pohled banální záležitostí, jako je výběr vhodného ochranného krytu na mobil. Mezi čím je možné vybírat?
Redakce Světa mobilně není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 
Zatímco kdysi mobily nepotřebovaly takovou ochranu a obaly je měly chránit zejména před prachem, dnes je nutné dávat pozor na to nejmenší ťuknutí.

Zdroj: pexels.com
 
 

Klasické obaly

 
Ke klasice v oblasti obalů na mobily můžeme zařadit všechny ty, které je možné zavěsit za opasek, případně ty, které slouží opravdu jen jako obal a telefon se do nich vkládá shora. Takové obaly dnes už vidíme obvykle jen u starší generace. Poskytují ochranu proti prachu, jehož je v kapsách a kabelkách dost, ale když mobil vyberete z obalu, už není chráněn před ničím.

Zdroj: etuo.cz
 
 

Flipové obaly

 
Obecně oblíbeným typem jsou flipové obaly, které se obvykle prodávají na základě úhlopříčky mobilu. Výhodou je elegantní vzhled a ochrana mobilu v kabelce, jakož i při pádu. Obvykle se dá do něj umístit i platební karta a jiné drobnosti. Většina univerzálních krytů má však nevýhodu v podobě chybějícího zadního výřezu na fotoaparát, protože každý mobil má foťák na jiném místě.
 
Zdroj: etuo.cz
 
 

Zadní kryty

 
Zadní kryty se obvykle vyrábějí z tvrzeného plastu. Některé z nich jsou pogumované nebo mají protiskluzový povrch. Takové kryty jsou poměrně tenké, takže mobil můžete nosit i v kapse. Nevýhodou je však to, že po jistém čase se na hranách začne protiskluzová vrstva odlupovat, což nevypadá příliš dobře. Zadní kryty mohou být vyrobeny také ze silikonu, což je činí výrazně flexibilnější. Kryt se dá jednoduše nasadit a zase sundat.

Zdroj: Pexels.com
 
 

Podle značky

 
Kryt na mobil je dobré vybírat i podle značky mobilu. Kryty na Huawei mají rozdílné parametry jako například kryty na iPhone. Každá značka má svá specifika a výběr podle konkrétní značky oceníte i při, již zmíněném, výřezu na fotoaparát.
reklama
Nejnovější články
Izrael chce zrušit prodej spalovacích aut po roce 2030 Izrael chce zrušit prodej spalovacích aut po roce 2030
Izrael bude další zemí, která chce poměrně brzy zakázat prodej vozů se spalovacími motory na benzin a naftu. Důraz bude kladen na elektromobily, elektřina se pak přestane vyrábět pomocí uhlí, ale přijde na řadu CNG.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Automobil Lime si půjčíte stejně snadno jako koloběžku Automobil Lime si půjčíte stejně snadno jako koloběžku
Ulice Seattlu začínají zaplavovat automobily s logem Lime, které jsou po koloběžkách a kolech dalším dopravním prostředkem nabízeným k zapůjčení tímto americkým start-upem. Do konce příštího roku chce svou flotilu rozšířit na 1 500 vozidel.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik