Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VW T-Cross, mini-SUV na bázi Pola se představuje

29.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Třída SUV je v dnešní době populární a Volkswagen se rozhodl pokrýt i nabídku včetně těch nejmenších. Na bázi Pola tak vzniklo 4,1metrové SUV T-Cross, které bude mít výhradně pohon předních kol.
Jak je všeobecně známo, vozidla SUV jsou mezi zákazníky velmi populární a znamenala konec mnoha zavedených modelů nejrůznějších kategorií. Automobilka Volkswagen nechce nechat nic náhodě a přichází s novým modelem T-Cross, který má znamenat vstup i do třídy mini-SUV vozidel. Zde začíná být narváno čím dál více. Samotní zástupci při uvedení nového modelu řekli, že si jsou sice vědomi toho, že ne vždy bývají první a vstupují do tříd později než ostatní, ale když už přijdou, jsou prý nejlepší.
 
Volkswagen T-Cross
 
Nové SUV je postavena na platformě Pola, s nímž sdílí stejný rozvor 2564 mm. Je však o něco delší se 4107 milimetry (+54 mm) a vyšší s 1558 mm (+112 mm). Zadní lavice je posuvná v rozsahu 14 centimetrů, což dovoluje upravit objem zavazadlového prostoru od 385 do 455 litrů. Po sklopení sedadel se lze těšit na objem 1281 litrů.
 
Volkswagen T-Cross
 
Motorová nabídka bude začínat přeplňovaným tříválcem 1.0 TSI s max. výkonem 70 kW (95 koní) nebo 85 kW (115 koní). I v dnešní dieselům nepřející době bude možné sehnat verzi s naftovou pohonnou jednotkou 1.6 TDI se čtyřmi válci, jejíž maximální výkon bude dosahovat 70 kW (95 koní). Koncem roku 2019 bude nabídka rozšířena i o nejsilnější benzinový motor, jímž bude čtyřválec 1.5 TSI se 110 kW (150 koní). Všechny motory splňují emisní normu EURO 6d-TEMP.
 
Volkswagen T-Cross interiér
 
Ve výbavě nebudou chybět asistenční systémy jako hlídání chodců a nouzové brzdění, bude zde i systém udržování v jízdním pruhu, asistent rozjezdu do kopce, hlídání mrtvého úhlu a další systémy. Bude možné objednat parkovacího asistenta nebo např. i adaptivní tempomat. K dispozici jsou je také bezdrátové nabíjení pro telefony a celkem 4 USB porty.
 
Volkswagen T-Cross
 
Poněvadž SUV jsou dnes spíše automobily do města s lehce vyšší světlou výškou, nepřekvapí, že bude v prodeji pouze ve verzích s pohonem předních kol. Vůz se bude stejně jako Polo vyrábět v Navařře ve Španělsku. Zahájení prodejů se plánuje na duben 2019, přičemž cena bude startovat na částce 17.975 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama