www.svetmobilne.cz
>
>

VW Golf 8. generace je tu s hybridy eTSI i GTE

VW Golf 8. generace je tu s hybridy eTSI i GTE
, , aktualita
Legendární vůz Volkswagen Golf přichází ve své 8. generaci. Ta se vyznačuje především úspornějším provozem díky značně rozšířené nabídce hybridních verzí. Vedle modelů GTE tu budeme mít nově i mild-hybridy eTSI.
K oblíbeným
reklama
Volkswagen dnes představil nový Golf a legendární vůz tak nyní oficiálně dostává 8. generaci. Ta přináší mnoho novinek, mezi nimiž je i značně rozšířená konektivita a podpora Car2X. Ta zahrnuje Online Connectivity Unit (OCU) s integrovanou eSIM a vůz tak může dostávat signály od dopravní infrastruktury a dalších vozů vzdálených až 800 metrů. Golf pak sám může být zdrojem upozornění pro další vozy.
 
VW Golf VIII
 
Vevnitř je rovněž spousta věcí digitálních, a tak tu máme nejen infotainment s digitální obrazovkou, ale i přístrojový štít. Nechybí dokonce ani head-up displej, který je na dodáván na přání.
 
VW Golf VIII
 
Nový VW Golf udělá radost ekologům, neboť významně rozšiřuje nabídku hybridních verzí. Dostává v těchto verzích 48V elektrický systém včetně 48V Li-Ion akumulátoru. V nabídce budou mild-hybridy eTSI, které mají přes řemen připojený startér-generátor, díky čemuž klesne papírová spotřeba ve WLTP režimu o 10 %.
 
VW Golf VIII
 
K dispozici bude eTSI s maximálním výkonem 81 kW (110 koní), 96 kW (130 koní) a 110 kW (150 koní). Aby toho nebylo málo, budou zde i dva plug-in hybridy s 13kWh akumulátorem, který má zajistit elektrický dojezd 60 km. Ten bude nabízen ve standardní verzi s výkonem 150 kW (204 koní) nebo sportovní GTE se 180 kW (245 koní).
 
VW Golf VIII
 
K dispozici budou i dvě standardní benzínové motorizace bez hybridu s litrovým tříválcem o výkonu 66 kW (90 koní) a 81 kW (110 koní), pro snížení spotřeby využívají Millerův cyklus. Dále tu máme dvě naftové verze s 85 kW (115 koní) a 110 kW (150 koní), které využívají dva SCR katalyzátory, což snižuje emise NOx o 80 % a motory slibují samy o sobě o 17 % nižší spotřebu. Nakonec tu máme i plynovou verzi TGI s výkonem 96 kW (130 koní). Golf VIII půjde do prodeje v letošním prosinci.
 
VW Golf VIII
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala