www.svetmobilne.cz
>
>
>

Všechny nové Chromebooky budou kompatibilní s linuxovými programy

Všechny nové Chromebooky budou kompatibilní s linuxovými programy
, , aktualita
Google potvrdil, že na všech modelech chromebooků představených v roce 2019 lze používat aplikace z Linuxu. Kromě toho vylepšil podporu pro Android Studio a aktualizoval správce souborů, který usnadňuje přesun dat mezi více OS.
K oblíbeným
reklama
Chromebooky vznikly jako jednoduché laptopy, které vlastně spustí pouze jeden program – internetový prohlížeč. S tím si ovšem uživatelé nevystačili a proto Google v uplynulých letech provedl několik vylepšení. Na novějších chromeboocích lze používat také aplikace pro Android, které si uživatel stáhne z Google Play Store. Připravována je také podpora linuxových desktopových programů, která na počítačích s Chrome OS umožní spustit třeba kancelářský balík LibreOffice nebo obrazový editor GIMP. Tato možnost je dostupná pouze na vybraných modelech, ale jelikož je stále ve vývoji, tak není defaultně aktivní. S touto funkcí ovšem Google nadále počítá, jak dokazují změny zveřejněné na vývojářské konferenci Google I/O 2019.
 
 
Kompatibilita s linuxovými programy bude zajištěna na všech chromeboocích představených v roce 2019. Funkci bude ovšem nejprve nutné aktivovat v Nastavení, kde ji uživatelé najdou pod názvem Linux (Beta). Ano, stále se jedná o funkci ve vývoji, proto nemusí vše fungovat podle plánu. Podporována zatím není třeba hardwarová akcelerace, mikrofony, reproduktory nebo USB zařízení.
 
Vývojáři mobilních aplikací ocení vylepšenou podporu softwaru Android Studio. Pro instalaci nyní postačí stáhnout balíček, dvakrát na něj kliknout a potom se řídit běžnými instrukcemi. Pro používání programu Android Studio se ovšem hodí spíše high-endové chromebooky, neboť Google doporučuje minimálně procesor Intel Core i5 ze série U a 4GB RAM, k tomu se neobejdete ani bez 4 GB volného prostoru v úložišti. Google také vydal aktualizaci Chrome OS File Manager. Nová verze správce souborů umožňuje přesouvat soubory mezi Chrome OS, Androidem, Linuxem a cloudovým úložištěm Disk Google. Dosud přitom každá z platforem fungovala izolovaně a přesun souborů nebyl příliš snadný. Nyní tak uživatelům nic nebrání, aby si stáhli dokument v Chrome OS, upravili jej v Linuxu a sdíleli prostřednictvím Androidu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala