www.svetmobilne.cz
>
>
>

Všechny nové Chromebooky budou kompatibilní s linuxovými programy

Všechny nové Chromebooky budou kompatibilní s linuxovými programy
, , aktualita
Google potvrdil, že na všech modelech chromebooků představených v roce 2019 lze používat aplikace z Linuxu. Kromě toho vylepšil podporu pro Android Studio a aktualizoval správce souborů, který usnadňuje přesun dat mezi více OS.
K oblíbeným
reklama
Chromebooky vznikly jako jednoduché laptopy, které vlastně spustí pouze jeden program – internetový prohlížeč. S tím si ovšem uživatelé nevystačili a proto Google v uplynulých letech provedl několik vylepšení. Na novějších chromeboocích lze používat také aplikace pro Android, které si uživatel stáhne z Google Play Store. Připravována je také podpora linuxových desktopových programů, která na počítačích s Chrome OS umožní spustit třeba kancelářský balík LibreOffice nebo obrazový editor GIMP. Tato možnost je dostupná pouze na vybraných modelech, ale jelikož je stále ve vývoji, tak není defaultně aktivní. S touto funkcí ovšem Google nadále počítá, jak dokazují změny zveřejněné na vývojářské konferenci Google I/O 2019.
 
 
Kompatibilita s linuxovými programy bude zajištěna na všech chromeboocích představených v roce 2019. Funkci bude ovšem nejprve nutné aktivovat v Nastavení, kde ji uživatelé najdou pod názvem Linux (Beta). Ano, stále se jedná o funkci ve vývoji, proto nemusí vše fungovat podle plánu. Podporována zatím není třeba hardwarová akcelerace, mikrofony, reproduktory nebo USB zařízení.
 
Vývojáři mobilních aplikací ocení vylepšenou podporu softwaru Android Studio. Pro instalaci nyní postačí stáhnout balíček, dvakrát na něj kliknout a potom se řídit běžnými instrukcemi. Pro používání programu Android Studio se ovšem hodí spíše high-endové chromebooky, neboť Google doporučuje minimálně procesor Intel Core i5 ze série U a 4GB RAM, k tomu se neobejdete ani bez 4 GB volného prostoru v úložišti. Google také vydal aktualizaci Chrome OS File Manager. Nová verze správce souborů umožňuje přesouvat soubory mezi Chrome OS, Androidem, Linuxem a cloudovým úložištěm Disk Google. Dosud přitom každá z platforem fungovala izolovaně a přesun souborů nebyl příliš snadný. Nyní tak uživatelům nic nebrání, aby si stáhli dokument v Chrome OS, upravili jej v Linuxu a sdíleli prostřednictvím Androidu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala