reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Všechny Lumie s WP8 dostanou Windows 10

, , aktualita
Všechny Lumie s WP8 dostanou Windows 10
Microsoft ve svém nejnovějším tweetu uvedl, že všechny telefony s Windows Phone 8.x dostanou jako aktualizaci nový systém Windows 10. Ten je chystaný pro všechny plaformy, do nichž Microsoft zasahuje.
Všechny Lumie s WP8 dostanou Windows 10
Microsoft si tak evidentně nechce zopakovat scénář, s jehož pomocí si vysloužil nedůvěru uživatelů v jeho mobilní platformy. Po zaříznutí systému Windows Mobile totiž přišel Windows Phone 7 se zbrusu novými telefony vyráběnými především Nokií. Jenomže po příchodu Window Phone 8 byly tyto telefony odkázány pouze na aktualizaci Windows 7.8 Update a nové osmičky jim zůstaly zapovězeny, a přitom byly některé telefony v době nástupu WP8 sotva půl roku staré. To se tedy po příchodu Windows 10 již nemá opakovat.

Microsoft tedy nyní slibuje, že i dva roky stará zařízení dostanou jako aktualizaci systém Windows 10, ale zatím je otázkou, jak se ten bude oproti stávajícím Windows Phone 8.1 lišit. Ještě předtím se ale dočkáme další aktualizace, a to na systém Windows Phone 8.1 Update 1 (8.1.1), který byl jako Build 14192 testován od října v rámci programu Windows Phone Developer Preview.

A co nám tato aktualizace přinese? Mluví se především o nové aplikaci pro baterii, která bude také vybavena živou dlaždicí monitorující stav batre. Krom toho dostane panel Quick Settings odkaz na Battery Saver, kde se ukáže, jak moc z baterie užírají konkrétní aplikace, jež běží na obrazovce i v pozadí. K dispozici pak budou i různé filtry.

Majitelé Lumií by měli už brzy uvidět, co jim nový update přinese. K dispozici by měl být již opravdu brzy a to do pondělí.

Zdroj: Dailytech