www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo shodilo 10 aut ze 30 metrů: crashtesty pro zásahové složky

Volvo shodilo 10 aut ze 30 metrů: crashtesty pro zásahové složky
, , aktualita
Zásahové složky obvykle trénují na autech z vrakovišť, ta jsou ale obvykle dost zastaralá. Automobilka Volvo tak poskytla 10 nových vozů pro trénink, které shodila z výšky 30 metrů. Některé vozy spadly i několikrát.
K oblíbeným
reklama
Crashtesty jsou běžnou součástí vývoje nových vozů. Automobilka Volvo se rozhodla k trochu jinému pojetí, které navíc spojila s výcvikem záchranářských složek. Ty totiž obvykle trénují na starších vozech z vrakovišť, které mají nezřídka i nějakou tu dekádu za sebou. Jejich bezpečnost tak neodpovídá nejmodernějším vozům a techniky, které mohou při vyprošťování bezproblémově fungovat u starých, méně bezpečných a už narezlých vozů, nemusí fungovat stejně tak dobře u nových bezpečnějších vozů s tužší konstrukcí. Volvo tak přivezlo 10 nových vozů, jeřáb, a nechalo tato auta padat z výšky 30 metrů.
 
 
Díky tomu se otestovala nejen bezpečnost těchto vozů, ale záchranáři si mohli vyzkoušet práci i na nových vozech. Aby to bylo zajímavější, některé z vozů byly spuštěny z vysoké výšky i několikrát. Pád z výšky 30 metrů zabere necelých 2,5 sekundy a vůz dosáhne rychlosti přes 24 m/s (přes 85 km/h). Testy probíhaly nejen pro náraz zepředu, ale i s mírným nahnutím auta, zezadu nebo zboku na betonový kvádr.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patent Toyoty: autonomní vůz, který natankuje či nabije auto přímo na silnici Patent Toyoty: autonomní vůz, který natankuje či nabije auto přímo na silnici
S elektromobily vyvstává častější otázka, co se stane, když dojde energie. Totéž se ale může stát i vozům se spalovacím motorem. Toyota proto přemýšlí nad autonomním řešením, které poslouží oběma skupinám a zprovozní jakékoli auto.
30.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala