www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo shodilo 10 aut ze 30 metrů: crashtesty pro zásahové složky

Volvo shodilo 10 aut ze 30 metrů: crashtesty pro zásahové složky
, , aktualita
Zásahové složky obvykle trénují na autech z vrakovišť, ta jsou ale obvykle dost zastaralá. Automobilka Volvo tak poskytla 10 nových vozů pro trénink, které shodila z výšky 30 metrů. Některé vozy spadly i několikrát.
K oblíbeným
reklama
Crashtesty jsou běžnou součástí vývoje nových vozů. Automobilka Volvo se rozhodla k trochu jinému pojetí, které navíc spojila s výcvikem záchranářských složek. Ty totiž obvykle trénují na starších vozech z vrakovišť, které mají nezřídka i nějakou tu dekádu za sebou. Jejich bezpečnost tak neodpovídá nejmodernějším vozům a techniky, které mohou při vyprošťování bezproblémově fungovat u starých, méně bezpečných a už narezlých vozů, nemusí fungovat stejně tak dobře u nových bezpečnějších vozů s tužší konstrukcí. Volvo tak přivezlo 10 nových vozů, jeřáb, a nechalo tato auta padat z výšky 30 metrů.
 
 
Díky tomu se otestovala nejen bezpečnost těchto vozů, ale záchranáři si mohli vyzkoušet práci i na nových vozech. Aby to bylo zajímavější, některé z vozů byly spuštěny z vysoké výšky i několikrát. Pád z výšky 30 metrů zabere necelých 2,5 sekundy a vůz dosáhne rychlosti přes 24 m/s (přes 85 km/h). Testy probíhaly nejen pro náraz zepředu, ale i s mírným nahnutím auta, zezadu nebo zboku na betonový kvádr.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře