www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo s NTU vyvinulo 12metrový autonomní elektrobus

Volvo s NTU vyvinulo 12metrový autonomní elektrobus
, , aktualita
Autonomní vozidla pro přepravu většího množství pasažérů byla zatím většinou jen menší shuttle busy. Volvo a NTU si však troufli na víc. Autonomní technologie zapracovali do 12metrového autobusu Volvo 7900.
K oblíbeným
reklama
Autonomní doprava se blíží mílovými kroky a vypadá to, že první nasazení plně autonomních technologií úrovně SAE Level 5 budou shuttle busy, které se budou pohybovat v náročném prostředí, nicméně na předem definovaných trasách. Také proto jsme v této oblasti viděli už několik pokusů o autonomní dopravu. Společnost Volvo a Nanyang Technological University (NTU) si však troufají na větší sousto v podobě 12metrového autobusu Volvo 7900 s kapacitou až 80 pasažérů.
 
Autonomní elektrobus Volvo 7900
 
Jde o elektrobus, tedy vůz poháněný elektřinou, který byl doplněn o všechny potřebné senzory. Najdeme zde např. stereo kamery pro rekonstrukci 3D scény, k témuž poslouží i lidar a jsou zde i vícenásobné GPS moduly pro zisk souřadnic polohy s přesností na centimetr. Tato data má pak zpracovávat systém umělé inteligence, u něhož se tvůrci hodně soustředili nejen na samotný výkon a spolehlivost, ale i na bezpečnost, aby autonomní elektrobus nikdo nehacknul. Podporováno je i velmi rychlé 300kW nabíjení.
 
 
První autobus bude otesován v Singapuru na Centre of Excellence for Testing and Research of Autonomous vehicles at NTU (CETRAN), kde je umělá dráha se všemi typickými prvky města, přechody, semafory, zastávkami a dokonce zde bude možné simulovat nepříznivé počasí včetně částečně zatopených silnic. Druhý autobus se bude prohánět v autobusovém depu, rovněž v Singapuru. Tam se bude zkoumat, zda je schopen správně vjíždět do myčky nebo na nabíječku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala