www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo s NTU vyvinulo 12metrový autonomní elektrobus

Volvo s NTU vyvinulo 12metrový autonomní elektrobus
, , aktualita
Autonomní vozidla pro přepravu většího množství pasažérů byla zatím většinou jen menší shuttle busy. Volvo a NTU si však troufli na víc. Autonomní technologie zapracovali do 12metrového autobusu Volvo 7900.
K oblíbeným
reklama
Autonomní doprava se blíží mílovými kroky a vypadá to, že první nasazení plně autonomních technologií úrovně SAE Level 5 budou shuttle busy, které se budou pohybovat v náročném prostředí, nicméně na předem definovaných trasách. Také proto jsme v této oblasti viděli už několik pokusů o autonomní dopravu. Společnost Volvo a Nanyang Technological University (NTU) si však troufají na větší sousto v podobě 12metrového autobusu Volvo 7900 s kapacitou až 80 pasažérů.
 
Autonomní elektrobus Volvo 7900
 
Jde o elektrobus, tedy vůz poháněný elektřinou, který byl doplněn o všechny potřebné senzory. Najdeme zde např. stereo kamery pro rekonstrukci 3D scény, k témuž poslouží i lidar a jsou zde i vícenásobné GPS moduly pro zisk souřadnic polohy s přesností na centimetr. Tato data má pak zpracovávat systém umělé inteligence, u něhož se tvůrci hodně soustředili nejen na samotný výkon a spolehlivost, ale i na bezpečnost, aby autonomní elektrobus nikdo nehacknul. Podporováno je i velmi rychlé 300kW nabíjení.
 
 
První autobus bude otesován v Singapuru na Centre of Excellence for Testing and Research of Autonomous vehicles at NTU (CETRAN), kde je umělá dráha se všemi typickými prvky města, přechody, semafory, zastávkami a dokonce zde bude možné simulovat nepříznivé počasí včetně částečně zatopených silnic. Druhý autobus se bude prohánět v autobusovém depu, rovněž v Singapuru. Tam se bude zkoumat, zda je schopen správně vjíždět do myčky nebo na nabíječku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda představila elektrické Citigo iV Škoda představila elektrické Citigo iV
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala