www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu

Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
, , aktualita
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
K oblíbeným
reklama
O připravovaném elektrickém SUV Volvo XC40 Recharge jsme si povídali už v polovině loňského října. Nyní automobilka uvolnila i 14minutové video, které tento vůz prezentuje. Uvidíme tam, k jak velkým úpravám došlo a nevypadá to, že by se jen namontovala baterka a elektromotor. Akumulátor se stal strukturální součástí vozu, máme zde i pokročilé vektorování točivého momentu, který může dosahovat až 660 Nm. Dva elektromotory o 150 kW pak dávají celkem 300 kW (408 koní) a vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekund.
 
 
Video dále ukazuje rozsáhlou konektivitu založenou na systému Android, slibuje i over-the-air updaty. Nebude chybět mobilní aplikace s monitorováním stav vozu a bezklíčové startování. Volvo mělo hodně dbát i na bezpečnost, což se týká nejen lidí ve voze, ale i mimo něj (např. díky tradičním brzdícím asistentům). Hovoří se o tom, že vůz bude stát 53 tisíc britských liber, resp. 60 tisíc EUR, což by po přepočtu mělo znamenat cenu zhruba 1,6 milionu Kč s DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala