www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu

Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
, , aktualita
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
K oblíbeným
reklama
O připravovaném elektrickém SUV Volvo XC40 Recharge jsme si povídali už v polovině loňského října. Nyní automobilka uvolnila i 14minutové video, které tento vůz prezentuje. Uvidíme tam, k jak velkým úpravám došlo a nevypadá to, že by se jen namontovala baterka a elektromotor. Akumulátor se stal strukturální součástí vozu, máme zde i pokročilé vektorování točivého momentu, který může dosahovat až 660 Nm. Dva elektromotory o 150 kW pak dávají celkem 300 kW (408 koní) a vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekund.
 
 
Video dále ukazuje rozsáhlou konektivitu založenou na systému Android, slibuje i over-the-air updaty. Nebude chybět mobilní aplikace s monitorováním stav vozu a bezklíčové startování. Volvo mělo hodně dbát i na bezpečnost, což se týká nejen lidí ve voze, ale i mimo něj (např. díky tradičním brzdícím asistentům). Hovoří se o tom, že vůz bude stát 53 tisíc britských liber, resp. 60 tisíc EUR, což by po přepočtu mělo znamenat cenu zhruba 1,6 milionu Kč s DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
OPPO míří do Evropy, partnerem bude Vodafone OPPO míří do Evropy, partnerem bude Vodafone
Telefony OPPO jsou sice jedněmi z nejprodávanějších telefonů na světě, Evropa se o to ale nepostarala. Zde se dají sehnat jen obtížně. To by se ale díky partnerství Vodafonu a OPPO mělo brzy změnit.
21.5.2020, aktualita, Milan Šurkala