www.svetmobilne.cz
>
>

Volkswagen v Evropě skončí se spalovacími motory do roku 2035

Volkswagen v Evropě skončí se spalovacími motory do roku 2035
, , aktualita
Spousta evropských států chce postupně omezovat prodeje aut se spalovacími motory. Přičiní se i samotné automobilky. Volkswagen totiž oznámil, že s takovými auty v Evropě skončí mezi roky 2033 až 2035.
K oblíbeným
reklama
Evropa to s elektromobilitou myslí hodně vážně a mnoho států plánuje nejrůznější zákazy prodeje vozů se spalovacími motory. Obvykle se týká zákaz čistě spalovacích aut, takže různé formy hybridů ještě budou povoleny, ale neplatí to vždy a všude (často jde spíše o zákaz neelektrifikovaných aut než aut, která mají spalovací motor, nicméně plány se postupně mění a zostřují). V některých případech tomu ale napomohou i samotné automobilky, protože nabídku svých aut omezí pouze na čisté elektromobily. A ono to začíná vypadat, že bude docela brzy problém vůbec koupit nějaký hybrid.
 
Volkswagen ID.4
 
Např. Ford i Volvo mají v plánu přejít výhradně na elektromobily v Evropě už v roce 2030, Audi pak plánuje něco takového v roce 2033. Nyní se přidává i Volkswagen, který říká, že chce v evropských zemích nabízet výhradně elektromobily už od roku 2033-2035. O něco později by totéž mělo nastat v USA a Číně, ještě později se pak počítá s Afrikou a Jižní Amerikou, kde chybí infrastruktura i politická vůle.
 
To vše přináší i otazník nad další automobilky koncernu, především Seat a naši Škodu. Pokud VW a Audi nebudou nabízet vozy se spalovacími motory, pak je otázkou, kde by další automobilky mohly brát motory pro své hybridy. Dá se tak předpokládat, že i ostatní automobilky koncernu budou následovat kroky VW a Audi ve velmi krátké době, ne-li stejně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář