Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Volkswagen T-Roc R: malé SUV dostává 300 koní

26.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Volkswagen přichází s ostrým malým SUV. Představila totiž sportovní verzi T-Roc R, která už dle názvu bude mít dost společného s Golfem R. Najdete zde tedy např. přeplňovaný dvoulitr s výkonem 300 koní.
Automobilka Volkswagen rozšiřuje portfolio svých SUV o ostrou verzi T-Rocu. Nese název T-Roc R a v podstatě se tak stává Golfem R s vyšší karosérií. Má s ním totiž spoustu společných vlastností. Jednou z nich je např. i motor. Tím je přeplňovaný dvoulitr (2.0 TSI) s maximálním výkonem 300 koní (221 kW) a točivým momentem 400 Nm. Ten se pochopitelně postará i o odpovídající výkony.
 
Volkswagen T-Roc R
 
klikněte pro zvětšení
 
Malé SUV se tak na stovku rozjede za pouhých 4,9 sekundy a maximální rychlost dosahuje až 250 km/h. O přenos točivého momentu na všechna čtyři kola se stará 7stupňová automatická převodovka DSG. Manuál podle všeho nebude v nabídce. Zajímavostí je možnost vypnout stabilizační systém.
 
Volkswagen T-Roc R
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz bude mít ve standardu 18" kola, za příplatek bude ale možné sehnat i větší 19" ráfky, snížen byl i podvozek. Sportovní model má také pozměněné nárazníky, nezapomnělo se ani na čtveřici výfuků. Uvnitř najdete kovové kryty pedálů, sportovní zploštěný volant a několik barevných prvků a log "R".
 
Volkswagen T-Roc R
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama