Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu

, , aktualita
Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu
Společnosti Volkswagen se pro letošek nepovedlo splnit emisní limity stanovené pro vozy prodané v EU, šlo však o velmi těsný výsledek. Automobilka tak bude muset platit pokutu za každý prodaný vůz.
Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu
Automobilce Volkswagen nadělají emisní limity nemalé vrásky. Společnosti se totiž nepovedlo splnit evropské emisní limity pro rok 2020. To se nepodařilo i přesto, že letos významně navýšila počet prodaných elektromobilů. V EU je stanoven základní limit 95 g CO2/km, ten se ale liší pro každou automobilku zvlášť podle různých dalších parametrů, např. hmotnosti prodaných vozů. Automobilka vyrábějící těžší vozy tak má vyšší limity. Pro Volkswagen tak pro rok 2020 platil limit 99,3 g CO2/km.
 
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3, autor Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Bohužel se nepovedlo dostat se pod toto číslo a výsledkem je jen o trochu vyšších 99,8 g/CO2/km. To znamená, že emise jsou vyšší jen o 0,5 gramu na km. Za každý gram nad limit se platí pokuta 95 EUR. Prodeje Volkswagenu v EU sice nejsou přesně známé, ale dle dosavadních dostupných čísel by mělo jít o zhruba 1,3 milionu vozů. Číslo sice může být kapánek vyšší, protože Volkswagen má pod sebou pro výpočty emisí zahrnuty i elektromobily značek MG Motor, Aiways, LEVC a Next E.Go Mobile, tady ale nejde o nijak zásadní počty.
 
Je zajímavé, že ani se zahrnutím těchto elektromobilů se mu nepovedlo dostat se pod limit. Když tato čísla vynásobíme, dostaneme se odhadem k pokutě okolo 120-125 mil. EUR, přičemž i samotný VW potvrdil, že to bude v řádu stovek milionů někde na spodní hranici.
 


reklama