www.svetmobilne.cz
>
>

Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu

Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu
, , aktualita
Společnosti Volkswagen se pro letošek nepovedlo splnit emisní limity stanovené pro vozy prodané v EU, šlo však o velmi těsný výsledek. Automobilka tak bude muset platit pokutu za každý prodaný vůz.
K oblíbeným
reklama
Automobilce Volkswagen nadělají emisní limity nemalé vrásky. Společnosti se totiž nepovedlo splnit evropské emisní limity pro rok 2020. To se nepodařilo i přesto, že letos významně navýšila počet prodaných elektromobilů. V EU je stanoven základní limit 95 g CO2/km, ten se ale liší pro každou automobilku zvlášť podle různých dalších parametrů, např. hmotnosti prodaných vozů. Automobilka vyrábějící těžší vozy tak má vyšší limity. Pro Volkswagen tak pro rok 2020 platil limit 99,3 g CO2/km.
 
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3, autor Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Bohužel se nepovedlo dostat se pod toto číslo a výsledkem je jen o trochu vyšších 99,8 g/CO2/km. To znamená, že emise jsou vyšší jen o 0,5 gramu na km. Za každý gram nad limit se platí pokuta 95 EUR. Prodeje Volkswagenu v EU sice nejsou přesně známé, ale dle dosavadních dostupných čísel by mělo jít o zhruba 1,3 milionu vozů. Číslo sice může být kapánek vyšší, protože Volkswagen má pod sebou pro výpočty emisí zahrnuty i elektromobily značek MG Motor, Aiways, LEVC a Next E.Go Mobile, tady ale nejde o nijak zásadní počty.
 
Je zajímavé, že ani se zahrnutím těchto elektromobilů se mu nepovedlo dostat se pod limit. Když tato čísla vynásobíme, dostaneme se odhadem k pokutě okolo 120-125 mil. EUR, přičemž i samotný VW potvrdil, že to bude v řádu stovek milionů někde na spodní hranici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář