www.svetmobilne.cz
>
>

Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu

Volkswagen nesplnil emisní limity EU, bude platit pokutu
, , aktualita
Společnosti Volkswagen se pro letošek nepovedlo splnit emisní limity stanovené pro vozy prodané v EU, šlo však o velmi těsný výsledek. Automobilka tak bude muset platit pokutu za každý prodaný vůz.
K oblíbeným
reklama
Automobilce Volkswagen nadělají emisní limity nemalé vrásky. Společnosti se totiž nepovedlo splnit evropské emisní limity pro rok 2020. To se nepodařilo i přesto, že letos významně navýšila počet prodaných elektromobilů. V EU je stanoven základní limit 95 g CO2/km, ten se ale liší pro každou automobilku zvlášť podle různých dalších parametrů, např. hmotnosti prodaných vozů. Automobilka vyrábějící těžší vozy tak má vyšší limity. Pro Volkswagen tak pro rok 2020 platil limit 99,3 g CO2/km.
 
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3, autor Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Bohužel se nepovedlo dostat se pod toto číslo a výsledkem je jen o trochu vyšších 99,8 g/CO2/km. To znamená, že emise jsou vyšší jen o 0,5 gramu na km. Za každý gram nad limit se platí pokuta 95 EUR. Prodeje Volkswagenu v EU sice nejsou přesně známé, ale dle dosavadních dostupných čísel by mělo jít o zhruba 1,3 milionu vozů. Číslo sice může být kapánek vyšší, protože Volkswagen má pod sebou pro výpočty emisí zahrnuty i elektromobily značek MG Motor, Aiways, LEVC a Next E.Go Mobile, tady ale nejde o nijak zásadní počty.
 
Je zajímavé, že ani se zahrnutím těchto elektromobilů se mu nepovedlo dostat se pod limit. Když tato čísla vynásobíme, dostaneme se odhadem k pokutě okolo 120-125 mil. EUR, přičemž i samotný VW potvrdil, že to bude v řádu stovek milionů někde na spodní hranici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala