Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Vodíkové trucky Toyoty se brzy rozjedou po Los Angeles

, , aktualita
Vodíkové trucky Toyoty se brzy rozjedou po Los Angeles
Toyota už úspěšně otestovala vodíkové nákladní automobily projektu Portal a ty se nyní dostanou do dalších náročnějších testů, tentokrát v reálném provozu. Již brzy budou jezdit po silnicích v okolí Los Angeles.
Vodíkové trucky Toyoty se brzy rozjedou po Los Angeles
Automobilky hledají paliva budoucnosti a prozatím se hodně soustředí na elektřinu. Některé automobilky jako jsou např. Honda nebo Toyota ale koketují i s vodíkovým pohonem. U Hondy je to např. model Clarity Fuel Cell, u Toyoty pak vůz Mirai. Tím ale snaha Toyoty zdaleka nekončí. Je zde totiž Project Portal, který se věnuje vývoji vodíkového nákladního auta. To už najelo více než 4000 testovacích mil, nicméně stále nešlo o provoz v opravdu reálném nasazení, ve kterém by se takové auto mohlo skutečně pohybovat. Tak se stane ale již velmi brzy, konkrétně 23. října.
 
Toyota Portal
 
Tehdy na silnice v okolí Los Angeles vyjedou vodíková nákladní auta tohoto projektu a budou pendlovat mezi přístavem v Los Angeles a železničními překladišti v Long Beach. Předpokládá se, že tyto automobily denně najedou okolo 200 mil, což odpovídá přibližně 320 kilometrům. Díky tomu Toyota získá data ze skutečného provozu, které mohou být při dalším vývoji velmi cennými zkušenostmi.
 
Toyota Portal a Mirai
 
Výhodou mají být nulové emise při provozu (z výfuku se dostává jen vodní pára) i nižší hlučnost. Výkon těchto vozidel díky dvěma vodíkovým článkům Mirai překonává 670 koňských sil (téměř 500 kW) a točivý moment dosahuje zhruba 1800 Nm. Je zde 12kWh baterie a vodíková nádrž by měla stačit na výrobu elektřiny pro více než 320 kilometrů. Celková hmotnost vozidla má dosahovat 36 tun.
 


reklama