Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vodafone třicetkrát sníží ceny dat v roamingové zóně 2

12.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Vodafone vychází vstříc zákazníkům, kteří cestují do zemí s neregulovanými cenami roamingu. kde se dosud za data platí astronomické částky. Za dva týdny dojde ke drastickému zlevnění o přibližně 245 Kč za MB.
V zemích Evrospkého hospodářského prostoru, kam se řadí celá Evrospká unie a navíc také Island, Norsko a Lichtenštejnsko, od letošního léta voláme, píšeme a surfujeme po internetu za stejné ceny jako doma. Jiná situace však panuje v ostatních zemích, kde nejsou ceny roamingu regulovány. Vodafone nyní účtuje 252,08 Kč za 1 MB dat v zóně 2, která zahrnuje také pro české turisty relativně populární destinace, jako je Egypt, Tunisko, Turecko, Švýcarsko nebo Ukrajinu. Při troše nepozornosti se tak uživatel může mrknutím oka dostat se svým účtem za telefon do tisíců až desetitisíců korun. K tomu přitom může dojít poměrně snadno, když uživatel zapomene vypnout data v roamingu, neboť přetím navštívil zemi, kde mohl surfovat za stejných podmínek jako doma.
 
Vodafone se rozhodl přibližně třicetkrát snížit cenu za internet v zóně 2, a to ze zmiňovaných 252,08 Kč na 7,70 Kč za 1 MB. Nová cena začne platit od 27. července 2017 v rámci roamingového tarifu World Roaming. „Události v roamingu v posledních týdnech přinesly mnoho příznivých změn. My jsme se rozhodli v této oblasti dramatickým způsobem změnit český trh a jít ještě mnohem dál. Nabídneme zákazníkům cestujícím i do ostatních 58 zemí ze zóny 2, kterou roamingová regulace nezvýhodňuje, více než třicetkrát nižší cenu dat. Spolu se službou Roaming na den a nebo Wi-Fi volání v zahraničí přicházíme k zákazníkům s naprosto unikátními možnostmi, jak v zahraničí využívat naše služby za rozumné ceny,“ prohlásil Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu. „Jsem přesvědčený, že těmito a dalšími kroky v následujících měsících udáme zcela nový směr nejen roamingových služeb u nás, a to jednoznačně ve prospěch zákazníka,“ dodává.

 
Například při prosurfování 50 MB dat, což není nikterak veliký objem, tak uživatel nezaplatí bezmála 13 tisíc korun jako doposud, ale o dost přijatelnějších 385 Kč. Vodafone navíc plánuje do zóny 2 přesunout některé země z dražší zóny 3. Ostatní ceny zůstaly nezměněny, za odchozí hovor ze zóny 2 tak zákazník zaplatí 30,52 Kč, za příchozí hovor 17,81 Kč, za SMS zprávu 9,68 Kč a za MMS zprávu 11,50 Kč.
 
 

Země v roamingové zóně 2

 
Albánie, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamas, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa
 
Zdroj: Tisková zpráva
reklama