Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VLC Player nelze stáhnout na telefony Huawei, řešení je na cestě

27.7.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Vývojáři oblíbeného přehrávače VLC Player se rozhodli hodit přes palubu uživatele zařízení od Huawei. Důvodem jsou dlohotrvající problémy s kompatibilitou, ale Huawei prohlásil, že na řešení se už pracuje.
Pokud vlastníte smartphone či tablet od Huawei, případně jeho podznačky Honor, hledali byste v Google Play Store marně aplikaci VLC Player. Oblíbený přehrávač videí totiž beze stopy zmizel z oficiálního obchodu. A nejde o chybu, ale záměr vývojářů, kterým už došla trpělivost. Skupina VideoLAN, která za projektem stojí, na Twitteru uvedla, že důvodem je „směšná politika ukončování všech aplikací na pozadí (kromě svých vlastních)“ v nadstavbě EMUI, kterou používají právě smartphony s logy Huawei a Honor.
 
 
Tato pravidla způsobují, že ukončován je také VLC Player, pokud je používán jako hudební přehrávač na pozadí. A to je docela vážný problém, kvůli kterému dostávají vývojáři řadu reportů od nespokojených uživatelů, které ovšem nemohou nijak úspěšně vyřešit. A množila se také nízká hodnocení v Google Play Store, která snižují celkový hvězdičkový průměr. Ve výsledku se vývojáři rozhodli označit svou aplikaci jako nekompatibilní se všemi modely Huawei a Honor. Majitelé těchto telefonů aplikaci v Google Play Store buď vůbec nenajdou, nebo se zobrazí jako nekompatibilní, takže nelze stáhnout.
 
Jediným řešením by mohlo být stažení instalačního balíčku APK z jiného zdroje. A jelikož se jedná o bezplatnou aplikaci, nemusíte mít ani černé svědomí, že obíráte vývojáře o zisk. Tento radikální krok se ovšem nakonec ukázal jako účinný. Huawei totiž vydal prohlášení, ve kterém zákazníky ujišťuje, že společně s vývojáři aplikací pracuje na řešení. Než bude tento problém v EMUI vyřešen, doporučuje čínský výrobce upravit nastavení jednotlivých aplikací, a to v sekci Baterie – Spouštění aplikací. U požadovaných aplikací by měl uživatel změnit automatickou správu na manuální a aktivovat automatické spuštění, sekundární spuštění a především běh na pozadí.
 


reklama